Rajd Barbórka po raz siódmy dla Kajetanowicza. Bezkonkurencyjny był też na Karowej

Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta WRC) wygrał w Warszawie 57. Rajd Barbórka. Trzykrotny mistrz Europy i wicemistrz świata w kategorii WRC 2 triumfował w imprezie po raz siódmy z rzędu, poprawiając tym samym rekord należący do Tomasza Kuchara. "Kajto" ósmy raz okazał się również najszybszy podczas Kryterium Karowa.

Drugie miejsce w tegorocznej edycji imprezy tradycyjnie zamykającej sezon rajdowy w Polsce zajął Fin Jari Huttunen jadący Hyundaiem I20 R5, który stracił do zwycięzcy 29,95 s. Na trzeciej pozycji uplasował się tegoroczny mistrz Polski Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia R5) - strata 43,06.

Rozegrano sześć odcinków specjalnych, Kajetanowicz wygrał dwa poranne na torze Modlin, gdzie uzyskał prawie 40 s przewagi nad rywalami i na kolejnych spokojnie kontrolował sytuację.

Za czołową trójką znalazł się trzykrotny mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier (Ford Fiesta Proto), który był wolniejszy od zwycięzcy o 55,43 s.

Kajto asem na Karowej

Sobotnią rywalizację zakończyło Kryterium Asów na Karowej. Kultowy odcinek specjalny padł łupem Kajetanowicza i jego pilota Macieja Szczepaniaka. Zwycięzca przejechał Karową, której wyniki nie są zaliczane do klasyfikacji Rajdu Barbórka, w czasie 2.11,724.

Drugie miejsce zajął Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia R5), który był wolniejszy od trzykrotnego mistrza Europy o 0,766 s. Na trzeciej pozycji uplasował się rajdowy mistrz Polski z 2014 roku Wojciech Chuchała (Skoda Fabia R5), który stracił do zwycięzcy 3,240 s.

- To wspaniałe uczucie, jak zawsze. Nie jestem tak wjeżdżony w WRC jak byłem w ubiegłym roku. W tym roku przed startem postanowiłem zadedykować wynik mojemu synowi, który narodzi się w przyszłym roku. Barbórka to dla nas zawsze duże wydarzenie, choć kosztuje nas bardzo dużo - i nie myślę tylko o finansach. Dziękuję kibicom, partnerom, wszystkim w zespole, Maćkowi, który mnie dzisiaj raz wyratował z opresji - powiedział Kajetanowicz po zakończeniu przejazdu.