Sport

Rekordowy tytuł Judda Trumpa. Zabrakło tylko burzy oklasków

Rekordowy tytuł Judda Trumpa. Zabrakło tylko burzy oklasków

Judd Trump nie bez problemów pokonał w niedzielnym finale Kyrena Wilsona 4:3. Mistrz świata wygrał Gibraltar Open, wywalczył rekordowy szósty tytuł w sezonie i zgarnął bonus w wysokości 150 tysięcy funtów. Do pełni szczęścia zabrakło mu tylko oklasków. Impreza rozgrywana była bez udziału publiczności.

CAŁY SEZON SNOOKERA NA ŻYWO W EUROSPORCIE I EUROSPORT PLAYERZE

Z powodu koronawirusa finał toczył się za zamkniętymi drzwiami, w absolutnej ciszy, a szkoda, bo Trump znów zaprezentował snooker z najwyższej półki.

Na sali byli tylko dwaj bohaterowie wieczoru i polska sędzia Monika Sułkowska, ale poza nimi wynikiem finału żywo interesowało się jeszcze dwóch zawodników. Neil Robertson, który mógł pozbawić Trumpa czeku za zwycięstwo w European Series, a także John Higgins, którego z przyszłotygodniowego Tour Championship mógł wygryźć Wilson.

Ostatecznie wraz z Trumpem w niedzielę mógł świętować tylko Higgins - w finale Wilson prowadził już 3:2, ale nie zdołał dowieźć prowadzenia do końca.

Zwycięstwo za 200 tysięcy funtów

Do wyrównania mistrz świata doprowadził 97. setką w tym sezonie, a w szarpanej decydującej partii podjął kilka lepszych decyzji. Przez cały turniej wykazywał się żelaznymi nerwami, w półfinale z Xiao Guodongiem wyszedł już z 0:2 i 2:3.

Trumpa nie sparaliżowała stawka meczu. Nie tylko w wymiarze sportowym - został pierwszym snookerzystą w historii z sześcioma tytułami rankingowymi w jednym sezonie - ale i finansowym. A w sumie było to zwycięstwo za 200 tysięcy funtów. 50 za tytuł i bonusowe 150 za zwycięstwo w cyklu European Series.

30-letni Anglik solidnie na tę wypłatę zapracował. W tym sezonie tylko trzem zawodnikom udało się wygrać więcej niż jeden turniej - Neilowi Robertsonowi, Shaunowi Murphy'emu i Markowi Selby'emu. Każdy z nich wygrał do tej pory po dwie imprezy. Tymczasem od niedzieli Trump ma na koncie tyle turniejowych skalpów, ile cała ta trójka razem wzięta.