Sport

Skoczek zły na sędziów. "Tego wypadku można było uniknąć"

Skoczek zły na sędziów.

Zdaniem Severina Freunda sędziowie nie powinni byli dopuścić do skakania z wysokiego najazdu podczas kwalifikacji do konkursu Raw Air w Trondheim. Niemiec twierdzi, że gdyby obniżono rozbieg, to jego młodszy kolega Stephan Leyhe nie doznałby poważnej kontuzji.

Podczas prologu do konkursu indywidualnego w Trondheim Leyhe miał groźny upadek. Niemiecki skoczek lądował aż na 141,5 m. Przewrócił się, a w konsekwencji doznał zerwania więzadeł krzyżowych oraz uszkodzenia łąkotki. 28-letni zawodnik z Willingen przeszedł już operację i teraz czega go żmudny proces rehabilitacji i walki o powrót do pełni zdrowia.

Sprawę skomentował w mediach starszy kolega z reprezentacji - Freund. Jego zdaniem sędziowie podjęli złą decyzję odnośnie długości rozbiegu. - Cały czas zastanawiam się, czy jury powinno na to pozwolić podczas kwalifikacji. Według mnie tego wypadku można było uniknąć, po prostu obniżając rozbieg o dwie, trzy czy cztery belki - powiedział Freund, cytowany przez Sport1.

Leyhe jak Freund

Freund doskonale zdaje sobie sprawę, co przechodzi jego rodak. W 2017 roku sam zerwał więzadła.

- Taka kontuzja jest bardzo bolesna, bo sam jej doświadczyłem. Chciałem go odwiedzić w szpitalu, ale niestety odwołano wszystkie odwiedziny - dodał 31-letni zawodnik.

Wizyty zostały anulowane z powodu epidemii koronawirusa, która przedwcześnie zakończyła Raw Air i cały sezon skoków narciarskich.

Freund nie może się doczekać nadchodzącego sezonu, nawet jeśli przygotowania z powodu koronawirusa są  niepewne. - Zwykle zaczynamy skakać w połowie maja. Obecnie wszystko jest w sferze domysłów - oznajmił.

miejscezawodnik (kraj)
punkty
1.Stefan Kraft (Austria)1659
2.
Karl Geiger (Niemcy)1519
3.Ryoyu Kobayashi (Japonia)1178
4.Dawid Kubacki (Polska)
1169
5.Kamil Stoch (Polska)1031
6.Stephan Leyhe (Niemcy)
917
7.Marius Lindvik (Norwegia)906
8.Peter Prevc (Słowenia)
789
9.Daniel-Andre Tande (Norwegia)721
10.
Philipp Aschenwald (Austria)
622
11.
Piotr Żyła (Polska)
617
...
38.Jakub Wolny (Polska)58
42.Maciej Kot (Polska)40
46.Stefan Hula (Polska)31
51.Aleksander Zniszczoł (Polska)18
61.Klemens Murańka (Polska)8