Sport

Skoczkowie nie oderwali się od ziemi. Konkurs w Kuusamo odwołany

Skoczkowie nie oderwali się od ziemi. Konkurs w Kuusamo odwołany

Organizatorzy robili wszystko, co w ich mocy, ale wiatr okazał się mocniejszy. Niedzielny konkurs indywidualny Pucharu Świata w Kuusamo ostatecznie został odwołany.

Niedziela od początku nie napawała kibiców skoków większym optymizmem. Najpierw zapadła decyzja o odwołaniu kwalifikacji, które miały odbyć się bezpośrednio przed zaplanowanym na godzinę 16:30 konkursem.

W zawodach miało wystartować 65 skoczków, ale Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) od razu zastrzegła na Twitterze, że ostateczna decyzja zapadnie dopiero około 16:15.

Kiedy wybiła ta godzina, narracja się nie zmieniła. W związku z nieustającym wiatrem organizatorzy nawet nie podjęli próby rozgrywania konkursu na raty i zdecydowali o odwołaniu zawodów.
Na razie nie wiadomo, czy odwołany konkurs zostanie rozegrany w innej miejscowości w dalszej części sezonu.

W sobotę w Kuusamo po raz drugi w sezonie zwyciężył Norweg Daniel Andre Tande przed Philippem Aschenwaldem i Anże Laniszkiem, a najlepszy z Polaków Dawid Kubacki był 12.

W związku z odwołaniem niedzielnych zawodów w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie zaszły żadne zmiany. Z kompletem 200 punktów prowadzi Tande, a podium uzupełniają Laniszek i Aschenwald. Tuż za podium jest obrońca Kryształowej Kuli Ryoyu Kobayashi, natomiast na piątym miejscu plasuje się Kamil Stoch.