Sport

Spadkowicz z Bundesligi sięga po reprezentanta polskiej młodzieżówki

Spadkowicz z Bundesligi sięga po reprezentanta polskiej młodzieżówki

Jak poinformował niemiecki dziennik "Express", testy medyczne w Fortunie Duesseldorf przeszedł w poniedziałek Jakub Piotrowski. Pomocnik do spadkowicza z Bundesligi przeniesie się z Racingu Genk.

"Choć oficjalnego komunikatu jeszcze nie ma, wszystkie zainteresowane strony doszły do porozumienia i do finalizacji transferu brakuje już tylko podpisu ze strony belgijskiego klubu", czytamy w artykule.

"Diament" miał pecha

Niemiecki dziennik Piotrowskiego określił mianem "diamentu". Faktycznie, gdy w 2018 roku pomocnik odchodził z Pogoni Szczecin, wielu wróżyło mu ciekawą przyszłość. Pobyt w Genku nie do końca był jednak udany dla Polaka. Nie zdołał on zadomowić się w wyjściowym składzie.

- Gdy Kuba trafił do Genku, to grał w podstawowej jedenastce w meczach przedsezonowych. Niestety, miał pecha, bo nabawił się kontuzji kostki. Sztab szkoleniowy postawił wtedy m.in. na Rusłana Malinowskiego – komentował w rozmowie z gs24.pl menedżer polskiego pomocnika Przemysław Pantak.

W 1,5 sezonu rozegrał w barwach tego klubu tylko 11 spotkań. Może on jednak w swoim CV zapisać mistrzostwo Belgii wywalczone w 2019 roku.

- Nie mamy priorytetów. Rozmawiam z wieloma klubami. Trzeba znaleźć odpowiednie miejsce, ale czy okaże się ono właściwe, to okaże się później – zapowiadał w maju Pantak.

Zastąpi Stoegera?

Ostatnio Piotrowski był wypożyczony do Waasland-Beveren. Wszystko wskazuje na to, że teraz swoich sił spróbuje w 2. Bundeslidze.

Według dziennika "Express", Polak przeszedł w poniedziałek testy medyczne oraz został przebadany pod kątem obecności koronawirusa.

- Nie komentujemy tematu, dopóki wszystko nie zostanie dopięte na ostatni guzik – powiedział dyrektor sportowy Fortuny Duesseldorf Uwe Klein.

Oficjalna informacja wydaje się być jednak tylko kwestią czasu.

Być może Piotrowski szykowany jest na następcę Kevina Stoegera, któremu wraz z końcem tego sezonu wygasł kontrakt z Fortuną i obecnie szuka nowego klubu.

W minionych rozgrywkach Fortuna zajęła przedostatnie, 17. miejsce w Bundeslidze i spadła szczebel niżej. Piłkarzem tej drużyny jest Dawid Kownacki.