Sport

Śpiewała piosenkę, teraz wyprzedaje pamiątki. Mistrzyni pomaga w walce z koronawirusem

Śpiewała piosenkę, teraz wyprzedaje pamiątki. Mistrzyni pomaga w walce z koronawirusem

Amerykańska alpejka Mikaela Shiffrin wciąż pomaga w walce z koronawirusem. Dwukrotna mistrzyni olimpijska wystawiła na aukcję przedmioty związane ze swoją karierą, wspierając w ten sposób specjalny fundusz w rodzinnym stanie Kolorado.

Aukcja potrwa do 6 kwietnia. Już po kilkunastu godzinach jej trwania niektóre przedmioty 10-krotnie przebiły wyjściowe kwoty. Na przykład kurtka reprezentacji USA wyceniona przez alpejkę na 310 dol. osiągnęła 2600 dol. - podała lokalna "The Gazette".

Wszystkie zebrane środki zasilą fundusz przeznaczony na zwalczanie szerzącej się na świecie pandemii.

Shiffrin: chcemy wam wszystkim podziękować

Kilka dni temu Shiffrin napisała, wykonała i opublikowała w mediach społecznościowych piosenkę, zadedykowaną tym, którzy z koronawirusem mierzą się na pierwszej linii lekarzom, pielęgniarkom, policjantom, strażakom i żołnierzom.

"Chcemy wam wszystkim podziękować i wysłać naszą miłość, mimo że wiemy, iż w obecnych czasach to za mało. Jesteśmy przy was, nawet jeśli nas nie widzicie. Uratujemy wasze złamane serca. Razem przez to przejdziemy. Stoimy obok was i przekazujemy naszą miłość i siłę" - brzmi fragment utworu.

25-letnia Amerykanka, pięciokrotna mistrzyni świata i trzykrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli (2017-2019) miała w zakończonej przedwcześnie rywalizacji szansę na kolejny triumf. W połowie sezonu jej przewaga nad rywalkami była tak wielka, że wydawało się niemożliwością, aby ktoś jej odebrał pierwsze miejsce.

Po raz ostatni startowała pod koniec stycznia w Bansku, gdzie wygrała zjazd i supergigant. Później opuściła zawody w Rosie Chutor i miała powrócić do rywalizacji w kolejnych. Wówczas jednak zmarł jej ojciec, co spowodowało przerwanie pucharowych startów. Miała wrócić do walki w szwedzkim Aare, na ostatnie zawody PŚ, ale odwołano je z powodu pandemii.

W tej sytuacji w generalnej klasyfikacji triumfowała Włoszka Federica Brignone.