Sport

Tragedia podczas rozbiórki stadionu. Dach runął razem z robotnikiem

Tragedia podczas rozbiórki stadionu. Dach runął razem z robotnikiem

Dramat podczas rozbiórki kompleksu sportowo-widowiskowego SKK Petersburski w Sankt Petersburgu. W wyniku zawalenia się dachu zginął 29-letni robotnik - podało Rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę umieszczoną na dronie lokalnej agencji medialnej Fontanka.ru. Na dramatycznym nagraniu widać osobę przecinającą konstrukcję dachu obiektu, który nagle zaczyna się zawalać.

Pracownik próbował się ratować ruszając w kierunku kosza przymocowanego do dźwigu. Niestety nie zdążył i razem z tonami gruzu runął w dół. Jak pisze portal BBC, ciało mężczyzny znaleziono później w zawalisku.

Robotnik był jedną z czterech osób, które przecinały metalowe pręty, demontując obiekt. Aleksiej Anikin, szef Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych powiedział, że pozostali trzej mężczyźni żyją i są przesłuchiwanie przez śledczych.

Większość się zawaliła

Według rosyjskich mediów w jednym momencie zawaliło się około 80 procent kompleksu sportowo-widowiskowego. SKK Petersburski został otwarty w 1980 roku i był jednym z największych obiektów tego typu w Europie. Arena mogła pomieścić około 25 tysięcy widzów.

W przeszłości odbywały się tam międzynarodowe zawody tenisowe, w łyżwiarstwie figurowym, siatkówce i koszykówce. W sali koncertowej kompleksu występowały takie zespoły, jak: Aerosmith, Depeche Mode, Eros Ramazzotti, Metallica, Rammstein, Iron Maiden czy Scorpions.