Sport

W Hiszpanii euforia. "Idealne losowanie"

W Hiszpanii euforia.

Hiszpańskie media wyraźnie zadowolone z grupy, do jakiej trafiła ich reprezentacja na piłkarskich mistrzostwach Europy. "Polska i Szwecja? To było idealne losowanie" - ocenia dziennik "AS" na swojej stronie.

Ceremonia losowania odbyła się w Bukareszcie. Biało-Czerwoni znajdowali się w drugim koszyku, Hiszpania w pierwszym, a Szwecja w trzecim.

Wszyscy na Euro 2020 zagrają w grupie E. Uzupełni ją drużyna z tzw. ścieżki barażowej - Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja lub Irlandia.

"Lewandowski jedynym zagrożeniem"

"Dla nas to było idealne losowanie. Gdyby selekcjonerowi Luisowi Enrique obiecano taką grupę przed ceremonią, wziąłby ją z pocałowaniem ręki. Jedynym zagrożeniem jest Lewandowski, polski napastnik Bayernu Monachium" - napisał madrycki dziennik "AS" na swojej stronie.

W superlatywach o kapitanie reprezentacji Polski pisze w internetowym wydaniu dziennik "ABC". Madrycka gazeta uważa, że nazwisko tego napastnika jest synonimem "gwarancji zdobytej bramki".

Z ulgą wyniki losowanie przyjęli również dziennikarze największej sportowej gazety w Hiszpanii "Marca". "Hiszpania zaczyna Euro 2020 szczęśliwie" - zatytułowano internetową relację.

"Mieliśmy dużo szczęścia. Mogliśmy znaleźć się w jednej grupie z Portugalią i Francją. Na szczęście nasi rywale z grupy E, Polska i Szwecja, są mniej wymagającymi zespołami" - ocenili z kolei komentatorzy Radia Marca.

Z przeciwnikiem zagadką na początek

Polscy piłkarze zmagania w przyszłorocznych mistrzostwach Europy rozpoczną 15 czerwca od meczu w Dublinie ze zwycięzcą ścieżki barażowej. Tego przeciwnika poznają dopiero w marcu.

Mistrzostwa odbędą się od 12 czerwca do 12 lipca na 12 stadionach w 12 krajach. Łącznie 24 zespoły zostały podzielone na sześć grup. Do 1/8 finału awansują po dwa najlepsze oraz cztery z najlepszym bilansem z trzecich miejsc.

GRUPY EURO 2020:

GRUPA A: Włochy, Szwajcaria, Turcja, Walia
GRUPA B: Belgia, Rosja, Dania, Finlandia
GRUPA C: Ukraina, Holandia, Austria, Zwycięzca baraży ze ścieżki D (Gruzja/Białoruś/Macedonia Północna/Kosowo)
GRUPA D: Anglia, Chorwacja, Czechy, Zwycięzca baraży ze ścieżki C (Szkocja/Izrael/Norwegia/Serbia)
GRUPA E: Hiszpania, Polska, Szwecja, Zwycięzca baraży ze ścieżki B (Bośnia i Hercegowina/Irlandia Północna/Słowacja/Irlandia)
GRUPA F: Niemcy, Francja, Portugalia, Zwycięzca baraży ze ścieżki A (Islandia/Rumunia/Bułgaria/Węgry)