Sport

Wielki sukces Jana Błachowicza. Polak z mistrzowskim pasem UFC

Wielki sukces Jana Błachowicza. Polak z mistrzowskim pasem UFC

Jan Błachowicz z mistrzowskim pasem prestiżowej organizacji UFC (Ultimate Fighting Championship) w mieszanych sztukach walki. W pojedynku o wakujący tytuł wagi półciężkiej (93 kg) Polak pokonał Amerykanina Dominicka Reyesa.

Pojedynek odbył się w niedzielę na gali UFC 253 w Abu Zabi. Rozstrzygnięcie nastąpiło pod koniec drugiej rundy. Najpierw Polak trafił ciosem lewą ręką na głowę, przeciwnik przewrócił się na deski, a Błachowicz serią uderzeń z góry zakończył rywalizację.

Chwilę wcześniej wydawało się, że Cieszyński Książę, jak nazywany jest 37-letni Błachowicz, złamał nos Kalifornijczyka. Polak konsekwentnie też obijał kopnięciami żebra Reyesa. Ostatecznie zasłużenie wygrał przed czasem.

Drugi po Jędrzejczyk

37-letni Błachowicz, występuje w UFC od 2014 roku. Wcześniej trenował m.in. grappling i boks tajski. Początkowo częściej przegrywał niż wygrywał, ale w ostatnich trzech latach poniósł tylko jedną porażkę i jego obecny bilans w MMA wynosi 26-8 (7 KO, 9 SUB).

Sześć lat młodszy od niego Reyes (12-1, 7 KO, 2 SUB) przegrał do niedzieli tylko raz, na początku roku na dystansie 25 minut (5 rund) z rodakiem i mistrzem wagi półciężkiej 33-letnim Jonem Jonesem (26-1), który następnie zwakował pas i przeniósł się do kategorii ciężkiej, z limitem 120 kg.

Przez ponad dwa lata mistrzynią UFC wagi słomkowej była Joanna Jędrzejczyk.