Sport

Wielkie emocje z udziałem Kubicy, Zmarzlika i innych gwiazd sportu. Ruszył ORLEN e-Tour de Pologone Amatorów

Wielkie emocje z udziałem Kubicy, Zmarzlika i innych gwiazd sportu. Ruszył ORLEN e-Tour de Pologone Amatorów

Walka na całego i rywalizacja z gwiazdami sportu rozpoczęły się na dobre. ORLEN e-Tour de Pologne wystartował. Transmisja z całego wydarzenia w Eurosporcie 1 od 10:45. Rozmowy z uczestnikami i pierwsze emocje na starcie na profilach społecznościowych Eurosportu.

Zawody rozgrywane są na trenażerach za pośrednictwem platformy Zwift. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest PKN ORLEN.

Transmisja z całego etapu rozpoczęła się o 10:45 w Eurosporcie 1.  Rozmowy i początek zmagań można śledzić także na profilach Eurosportu na Facebooku, YouTubie i stronie Eurosport.pl, gdzie po etapie pojawią się również klasyfikacje, ciekawostki i wywiady.

Nasi komentatorzy Tomasz Jaroński, Adam Probosz oraz uczestniczący w wyścigu Dariusz Baranowski, odpowiedzą również na pytania widzów, które można zadawać w komentarzach pod relacją.
Kubica, Włodarczyk i Zmarzlik na starcie

W imprezie udział biorą największe gwiazdy polskiego sportu - rekordzistka świata w rzucie młotem i dwukrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk, kierowca Formuły 1 Robert Kubica i żużlowy mistrz świata Bartosz Zmarzlik. Start w wyścigu zapowiedzieli również inni znani sportowcy, w tym kolarze.

Wirtualna rywalizacja odbędzie się na trasach UCI: Richmond, Innsbruck , Yorkshire, a ostatni etap będzie wiódł ulicami Londynu. Każdy wyścig liczy ok. 30 km. Wyścigi odbędą się w cztery kolejne soboty maja - pierwszy właśnie trwa, a następne 16, 23 i 30.

Rywalizacja przeznaczona jest dla amatorów, choć mile widziani są i zawodowcy. Po ostatnim etapie - 30 maja - wyłonimy najlepszego amatora zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn.

Żeby wziąć udział w wyścigach kolarskich ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów, należy mieć trenażer smart wyposażony w funkcję współpracy z aplikacją Zwift oraz zarejestrować się na stronie Zwiftpower.com (instrukcja dostępna na YouTubie).

Terminarz ORLEN e-Tour de Pologne Amatorów:

• 1. etap: 9 maja, 10:45, trasa Richmond

• 2. etap: 16 maja, 10:45, trasa Innsbruck

• 3. etap: 23 maja, 10:45, trasa Yorkshire

• 4. etap: 30 maja, 10:45, trasa Londyn