Wisła Kraków ograła imienniczkę z Płocka. Bohaterem znów Błaszczykowski

W kolejnym wtorkowym meczu grupy spadkowej PKO Ekstraklasy Wisła Kraków pokonała na własnym stadionie Wisłę Płock 1:0 (1:0). Jedynego gola przy Reymonta strzelił Jakub Błaszczykowski. Były kapitan kadry ostatnio jest w dobrej formie.

Trwa emocjonująca walka o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Wygrana Arki Gdynia z Zagłębiem Lubin sprawiła, że na wiślakach z Krakowa ciążyła większa presja. Gdyby "Biała Gwiazda" przegrała z ekipą z Płocka – czternasta w tabeli Arka, po wtorkowym zwycięstwie nad Zagłębiem, zbliżyłaby się do Wisły na dwa punkty.

VAR znów w centrum wydarzeń

Presja nie spętała nóg graczom prowadzonym przez Artura Skowronka, którzy do pracy wzięli się bardzo szybko.

Pierwszy efekt przyszedł już w 17. minucie. Z prawej strony boiska dośrodkowywał Jakub Błaszczykowski, a do piłki dopadł Alon Turgeman. Izraelczyk uprzedził Michała Marcjanika, a następnie swoim strzałem nabił jego rękę. Po analizie VAR sędzia Bartosz Frankowski podyktował rzut karny. Szósta jedenastka - szósta wykorzystana. Błaszczykowski zdobył siódmą bramkę w sezonie i dał prowadzenie wiślakom z Krakowa.

W pierwszej gospodarze pilnowali piłki i próbowali swoich szans w strzałach z dystansu. Najwięcej prób podjął Nikola Kuveljic. Goście z Płocka potrafili przedostać się z piłką w pole karne, ale za każdym razem bez efektu. W pierwszych 45 minutach nie oddali żadnego celnego strzału.

Brak zdecydowania

Po zmianie stron nie było lepiej. Płocczanie zagrali nieco bardziej agresywnie, ale nie przekładało się to na okazje do zdobycia bramki. Gospodarze odgryzali się równie niedokładnymi akcjami, ich priorytetem w drugiej połowie było bronienie korzystnego wyniku.

Wisła Płock kontynuuje fatalną serię w PKO BP Ekstraklasie. Piłkarze prowadzeni przez Radosława Sobolewskiego nie wygrali od 7 marca (wtedy ograli w Gdyni Arkę 2:1).

Od tamtej pory ponieśli dwie porażki, trzy spotkania kończyli podziałem punktów. Piłkarze z Mazowsza mają na koncie 39 punktów i zajmują 12. miejsce. Bezpośrednio za "Nafciarzami" - z jednym punktem straty - jest Wisła Kraków.

Wisła Kraków - Wisła Płock 1:0 (1:0)

Bramka: Błaszczykowski (19-karny).