Sport

Włoski trener zdezorientowany. "Straciłem rachubę, kto nie będzie mógł grać"

Włoski trener zdezorientowany.

Trener Alberico Evani, który w zastępstwie Roberto Manciniego poprowadzi reprezentację Włoch w meczu Ligi Narodów z Polską, przyznał, że stracił już rachubę w kwestii nieobecnych piłkarzy drużyny. - Na niedzielę priorytetem będzie zrozumienie - podkreślił. Początek spotkania w Reggio Emilia o godzinie 20.45. Realcja w eurosport.pl.

W ostatnim czasie nie było praktycznie dnia, w którym nie pojawiałaby się informacja o kolejnych absencjach w kadrze Włoch z powodów zdrowotnych, głównie koronawirusa.

Dużą stratą, choć w tym przypadku chodzi o kontuzję, może być brak Leonardo Bonucciego. Doświadczony obrońca powróci w niedzielę do Juventusu po tym, jak nie doszedł do siebie po kontuzji uda. Występ przeciwko Polsce miał być dla niego setnym meczem w reprezentacji.

Łącznie w niedzielę zabraknie kilkunastu ważnych dla reprezentacji Włoch piłkarzy. Ostatnie doniesienia dotyczą m.in. Roberto Gagliardiniego, Ciro Immobile i Andrei Belottiego.

Osłabieni, ale... silniejsi?

- Szczerze mówiąc, straciłem rachubę facetów, którzy jutro nie będą mogli grać, ale to jest zespół, który staje się silniejszy w trudnej sytuacji - stwierdził podczas wieczornej konferencji prasowej Evani (jego imię niektóre źródła podają też jako Alberigo).

- Na niedzielę priorytetem będzie zrozumienie, kto może grać na danej pozycji bez podejmowania ryzyka. Wystąpi jedenastu, którzy są w najlepszej formie. Nie możemy ryzykować konieczności dokonania zmiany już po kilku minutach - dodał.

Problemów z koronawirusem nie uniknął nawet trener reprezentacji Italii Mancini. O jego pozytywnym wyniku testu na SARS-CoV-2 informowano 6 listopada. Nadal przebywa w izolacji domowej w Rzymie. Evani zastępował go już w środowym towarzyskim meczu z Estonią (4:0).

Teraz przyznał, że Mancini jest sfrustrowany swoją nieobecnością w kolejnym meczu. - Można sobie wyobrazić jego stan umysłu, ponieważ chce być blisko zespołu. Nawet jednak jeśli nie ma go tutaj fizycznie, nadal pomaga nam w zarządzaniu zespołem - podkreślił Evani.

"Polska dowiodła"

Włoski trener z dużym uznaniem wypowiedział się o reprezentacji Polski. - Będziemy rywalizować z silnym rywalem, na boisku będzie nam ciężko. Polska w ostatnich latach dowiodła, że jest rozwijającą się reprezentacją w europejskim futbolu. Ma Roberta Lewandowskiego, który jest najlepszym napastnikiem w Europie, a także innych ważnych graczy, choćby Piotra Zielińskiego. Liczę jednak, że nawet bez kilku piłkarzy okażemy się lepsi na boisku - powiedział Evani.

Po czterech kolejkach grupy A1 Ligi Narodów liderem jest Polska, która ma siedem punktów i o jeden wyprzedza Włochy, a o dwa Holandię. Tabelę zamyka pozostająca bez zwycięstwa Bośnia i Hercegowina - 2 pkt.

MiejsceDrużynaLiczba meczówPunktyZwycięstwaRemisyPorażkiBilans bramek
1.Polska472115:2
2.Włochy461303:2
3.Holandia4
5
1
21
2:2
4.Bośnia i Hercegowina
4
2
0
222:6