Sport

Z Włoch do Niemiec. Testy z udziałem Kubicy przeniesione

Z Włoch do Niemiec. Testy z udziałem Kubicy przeniesione

Zmiana gospodarza testów serii wyścigowej DTM (Deutsche Tourenwagen Masters), w której w zespole BMW będzie startował w tym roku Robert Kubica. Zaplanowane w dniach 16-19 marca jazdy na torze Monza zostały przeniesione na Hockenheim. Powodem jest rozszerzająca się we Włoszech epidemia koronawirusa.

Wiele włoskich miast jest już objętych kwarantanną, dlatego - nie chcąc ryzykować zdrowia zawodników - firma ITR organizująca wyścigi zdecydowała się na zmianę lokalizacji.

W sezonie 2020 w serii DTM ma zostać rozegranych dwadzieścia wyścigów. Pierwszy weekend zaplanowano na belgijskim torze Zolder w dniach 25-26 kwietnia, ostatni w terminie 3-4 października na niemieckim Hockenheim.

Trzy nowe tory

W tym roku wyścigi będą rozgrywane na trzech nowych torach. Pierwszy z nich to rosyjski Igora Drive zbudowany 80 km od Sankt Petersburga. Obiekt został zaprojektowany przez pracownię Niemca Hermana Tilke według wymogów homologacji FIA drugiej kategorii. DTM ścigało się w Rosji już w latach 2013-2017 - na torze Moscow Raceway.

Dwa inne tory, na których DTM ma zadebiutować w tym roku, to szwedzki Anderstorp oraz włoska Monza.