Sport

Zamiast grać, leczy kontuzję za kontuzją. Chce odejść z Camp Nou

Zamiast grać, leczy kontuzję za kontuzją. Chce odejść z Camp Nou

Gra sporadycznie, przez większość czasu od przyjścia na Camp Nou lecząc kolejne dopadające go urazy. Ousmane Dembele nie jest zadowolony z pobytu w Barcelonie i chce odejść. Kierunek - Anglia lub Francja.

Jak pisze hiszpański serwis eldesmarque.com, 22-letni piłkarz rozmawia z dwoma przedstawicielami Premier League - Chelsea i Manchesterem City. A kontaktować miał się i z PSG.

Wszystko bez zgody swojego pracodawcy.

150 milionów Chelsea

Francuz trafił do FC Barcelona w roku 2017, przechodząc tam za 105 mln euro z Borussii Dortmund. Podpisał wtedy kontrakt do końca czerwca 2022 roku. Debiutancki sezon zniszczyła mu odnawiająca się kontuzja uda. Jak wyliczył serwis sport.es, w ciągu zaledwie 2,5 roku Dembele zgłosił dziewięć różnych urazów. Teraz znowu dokucza mu ból uda, a wydobrzeć piłkarz ma dopiero w lutym. Stąd obawy, czy zdoła wywalczyć miejsce w meczowym składzie. Uzasadnione, bo od początku pobytu na Camp Nou sprawia trenerom problemy niesubordynacją - spóźnia się na zajęcia, a nawet lekceważy zalecenia lekarzy.

Chelsea - czyli jeden zespołów, z którymi francuski zawodnik ma rozmawiać - dostała w piątek zgodę na transfery już w styczniowym okienku. Jej odwołanie od zakazu - w sprawie naruszeń transferowych - nałożonego przez Międzynarodową Federację Piłkarską (FIFA) pozytywnie rozpatrzył
Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS). Pierwotnie zakaz miał obowiązywać do końca stycznia 2020.

Wiadomo, że menedżer londyńskiego zespołu Frank Lampard dostał na wzmocnienia 150 mln funtów.