Sport

Zaplanowano dodatkowy konkurs skoków

Zaplanowano dodatkowy konkurs skoków

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) chce nadrobić zaległości w Pucharze Świata w skokach. W czwartek poinformowano, że 28 lutego w Lahti zostanie zorganizowany dodatkowy konkurs indywidualny, który wypełni w kalendarzu lukę po grudniowej imprezie w Kuusamo, odwołanej z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe.

Zmiany wprowadzone w pucharowym kalendarzu oznaczają, że na przełomie lutego i marca w Lahti zostaną rozegrane aż trzy konkursy.

Weekend pełen wrażeń

Zmagania na Salpausselce rozpoczną się 28 lutego od dodanych właśnie wieczornych zawodów indywidualnych. 1 marca skoczków czeka rywalizacja drużynowa, natomiast kolejnego dnia odbędzie się drugi konkurs indywidualny.

Pierwotnie impreza miała się odbyć 1 grudnia w Kuusamo, ale tego dnia w Finlandii pogoda od rana nie sprzyjała rywalizacji. Najpierw odwołano skoki do kombinacji norweskiej, a następnie kwalifikacje i ostatecznie konkurs w skokach narciarskich.

Teraz Klingenthal

Najbliższe zawody PŚ odbędą się w weekend w niemieckim Klingenthal.

Liderem klasyfikacji generalnej jest Norweg Daniel-Andre Tande. Najlepszy z Polaków - Kamil Stoch - zajmuje ósme miejsce, a o lokatę niżej plasuje się Dawid Kubacki.