Sport

"Zlatan jest werbowany przez Milan"

Komisarz północnoamerykańskiej ligi MLS Don Garber potwierdził, że o sprowadzenie Zlatana Ibrahimovicia stara się AC Milan. Kontrakt szwedzkiego napastnika z LA Galaxy wygaśnie z końcem tego roku. W obecnym sezonie 38-latek strzelił dla ekipy z Kalifornii aż 31 goli.

Przygodę z rundą play-off Galaxy zakończyli błyskawicznie, już na pierwszej rundzie, przegrywając z Los Angeles FC.

Z miejsca zaczęto spekulować, dokąd Ibahimović może przenieść się w zimowym oknie transferowym. W ostatnim czasie najczęściej w tym kontekście wymieniano Bolognę i Napoli.

Wielu chętnych

Okazuje się, że w USA chcą Zlatana zatrzymać na dłużej u siebie. Dyrektor zarządzający LA Galaxy Dennis te Kloese przyznał, że w najbliższym czasie zamierza na ten temat z piłkarzem poważnie porozmawiać. O takim scenariuszu marzy też komisarz Garber, choć sam podkreśla, że napastnik cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

- To jest bardzo ciekawy chłopak. Z jego powodu moje ręce są pełne roboty. Pełna jest też moja skrzynka elektroniczna. On jest gwarancją emocji, a na takich ludzi jest zapotrzebowanie. Wcześniej kimś takim był u nas David Beckham – przyznał.

Milan dołączył do gry

- Zlatan jest 38-latkiem werbowanym obecnie przez AC Milan. W liczbie strzelonych goli w ostatnich dwóch latach był bliski rekordów, a dodatkowo świetnie się go ogląda na boisku. Chciałbym go jeszcze zobaczyć na boiskach MLS, ale tu wszystko zależeć będzie od LA Galaxy – podkreślił Garber.

W kadrze pierwszego zespołu pogrążonego przez kryzys AC Milan znajduje się obecnie trzech napastników – Krzysztof Piątek (3 gole w tym sezonie Serie A), Ante Rebić (0 goli) i Rafael Leao (1 gol).