Sport

Zlatan oddał piłkę dla WOŚP

Zlatan oddał piłkę dla WOŚP

Parę goli nią strzelił, kilka sztuczek przy jej pomocy również wykonał. Teraz piłka z autografem Zlatana Ibrahimovicia trafiła na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra po raz 28. Wielki Finał 12 stycznia.

Do wylicytowania jest oficjalna piłka meczowa MLS, amerykańskiej ligi piłkarskiej, w której jeszcze niedawno Ibrahimović grał i strzelał gole.

To ta sama, którą Szwed wykonał tzw. Matrix Challenge uwieczniony na filmie opublikowanym w mediach społecznościowych. "Ibracadabra" niczym bohater kultowej produkcji rodzeństwa Wachowskich wyczynia przed kamerą cuda.

"Czteropak" z Wielkiego Meczu

Piłka jest częścią "czteropaku" przekazanego na aukcję przez Jurka Owsiaka, Grzegorza Kajdanowicza i Adriana Mielnika i związanego z niedawno rozegranym Wielkim Meczem 2019, w który wystąpiły drużyny TVN i WOŚP. W jego skład wchodzą piłkarskie buty Owsiaka, w których zagrał we wrześniowym spotkaniu oraz koszulki drużyn TVN i WOŚP z podpisami wszystkich zawodników (m.in. Jerzego Dudka, Piotra Kraśki, Macieja Stuhra i Krzysztofa Ignaczaka).Wszyscy uczestnicy Wielkiego Meczu złożyli swoje autografy na piłce sprezentowanej przez Ibrahimovicia.

Tym razem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra "Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej".

Do tej pory zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny ponad miliard złotych. 12 stycznia zamierza pobić kolejny rekord.


Ibrahimović wraca do Milanu

Zlatan Ibrahimović w trakcie przerwy świąteczno-noworocznej podpisał półroczny kontrakt z AC Milan. 

Niedawno zakończył występy w Los Angeles Galaxy. W Milanie występował już w latach 2010-2012, w barwach tego zespołu rozegrał 85 meczów, zdobywając 56 bramek. Drużynie z Mediolanu pomógł wywalczyć ostatni z 18 tytułów mistrza Włoch w sezonie 2010/11.

Kontrakt ze szwedzkim napastnikiem może zostać przedłużony o kolejny sezon.

Bogate CV

Przed wyjazdem do USA w marcu 2018 roku "Ibracadabra" był zawodnikiem Manchesteru United. W swoim piłkarskim CV ma występy w Malmoe FF, Ajaksie Amsterdam, Juventusie Turyn, Interze Mediolan, Barcelonie i Paris Saint-Germain.

W latach 2001-2016 rozegrał w reprezentacji Szwecji 116 meczów, w których zdobył 62 bramki. Zrezygnował definitywnie z gry w drużynie narodowej po mistrzostwach Europy w 2016 roku.

AC Milan spisuje się w tym sezonie poniżej oczekiwań. Po 17 kolejkach Serie A zajmuje 11. miejsce z dorobkiem 21 punktów. Piłkarzem mediolańczyków jest Krzysztof Piątek.