Sport

Zwycięstwo Kacpra Filipiaka. Teraz zagra z Johnem Higginsem

Zwycięstwo Kacpra Filipiaka. Teraz zagra z Johnem Higginsem

Kacper Filipiak wygrał z Rileyem Parsonsem 4:3 w pierwszej rundzie Northern Ireland Open. W kolejnym spotkaniu turnieju rozgrywanego w Belfaście zmierzy się z Johnem Higginsem. Transmisje z turnieju rankingowego w Eurosporcie oraz Eurosport Playerze.

Filipiak jest jednym z dwóch polskich zawodników biorących udział w zawodach rozgrywanych w Belfaście. Adam Stefanów przegrał z Luką Brecelem 0:4, z którym niedawno nie miał szans podczas English Open.

Dużo lepiej poradził sobie 23-letni snookerzysta z Warszawy, który pokonał Parsonsa i teraz zmierzy się ze szkockim mistrzem, Johnem Higginsem, czyli czterokrotnym mistrzem świata.

Maks pomógł Binghamowi

Znakomicie mecz pierwszej rundy z Lu Ningiem rozpoczął Stuart Bingham. Mistrz świata z 2015 roku wbił brejka maksymalnego. Jak się okazało, chiński zawodnik postawił trudne warunki i Anglik, który w światowym rankingu zajmuje 12. miejsce, musiał walczyć do samego końca.

Ostatecznie wygrał 4:3 i w drugiej rundzie zagra z reprezentantem Irlandii Północnej Jordanem Brownem. Dla Binghama był to szósty brejk maksymalny w karierze.

Transmisje z turnieju rankingowego w Eurosporcie oraz Eurosport Playerze.