Styl Życia

Belgijski książę Joachim ma koronawirusa. 28-latek zaraził się na imprezie w Hiszpanii

Belgijski książę Joachim ma koronawirusa. 28-latek zaraził się na imprezie w Hiszpanii
Książęta nie zawsze świecą przykładem. Tym razem opinii publicznej podpadł bratanek króla Belgii.

Książę Joachim, najmłodszy syn księżniczki Astrid i bratanek króla Belgii, uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Jak donosi zagraniczna prasa, monarcha zaraził się podczas imprezy w Hiszpanii.

Koronawirus w belgijskiej rodzinie królewskiej

Informację o stanie zdrowia księcia Joachima przekazała hiszpańska gazeta "El Confidencial". Wiadomość ta została potwierdzona przez belgijską rodzinę królewską. Kilka dni temu 28-latek bawił się na przyjęciu w południowej Hiszpanii w Kordobie. Sprawą zainteresowały się już lokalne władze. 

Książę Joachim od kilku lat mieszka w Hiszpanii ze swoją dziewczyną Victorią Ortiz Martinez-Sagrerą. Tydzień temu wrócił do kraju po dwumiesięcznym pobycie w rodzinnej Belgii. Z tej okazji znajomi zorganizowali mu przyjęcie powitalne. Niestety książę nie będzie dobrze wspominał tej imprezy. Najprawdopodobniej właśnie wtedy zaraził się koronawirusem. Serwis "The Brussels Times" donosi, że razem z monarchą bawiło się 27 osób. Ta liczba nie jest jednak potwierdzona.

Dlaczego książę Joachim wyjechał z Belgii do Hiszpanii mimo zamkniętych granic? Miał tam odbyć staż, a obostrzenia sanitarne pozwalają na odbywanie służbowych podróży. Bratanek króla Belgii nie był jednak zwolniony z obowiązku poddania się dwutygodniowej kwarantannie. Zamiast izolacji wybrał zabawę w gronie znajomych. Jego nieodpowiedzialna postawa spotkała się z ogromną krytyką.