Styl Życia

Dominic D'Angelica w "Wiadomościach" TVP. Nawiązali do Polańskiego i Durczoka. Oberwało się też TVN

Dominic D'Angelica w
"Wiadomości" TVP wyemitowały materiał o Dominicu, który został usunięty z programu "Top Model" po pojawieniu się informacji na temat jego przeszłości. W kilkuminutowym materiale nawiązano do spraw Romana Polańskiego i Kamila Durczoka oraz zarzucono stacji TVN hipokryzję.

Podczas środowego głównego wydania "Wiadomości" TVP wyemitowało obszerny materiał o Dominicu D'Angelice, byłym uczestniku programu "Top Model". Aspirujący model został wyrzucony z finału show po tym, jak w sieci pojawiły się informacje o tym, że mężczyzna został oskarżony o przestępstwo na tle seksualnym. W materiale wiadomości stworzonym przez Jakuba Krzyżaka przywołano między innymi postać Romana Polańskiego, skazanego za uprawianie seksu z nieletnią.

Dominic D'Angelica wydał oświadczenieDominic D'Angelica wydał oświadczenie. "Nie jestem przestępcą ani oprawcą"

Dominic D'Angelica w "Wiadomościach" TVP

W zapowiedzi materiału prowadzący "Wiadomości" opowiedział o "skandalu wokół show komercyjnej stacji":

Skandal wokół show komercyjnej stacji TVN. Z jednego z programów został usunięty Dominic D'Angelica, po tym jak w mediach ukazały się informacje, że w przeszłości celebryta był skazany za przestępstwo na tle seksualnym wobec osoby nieletniej.

Jakub Krzyżak przybliżył widzom sprawę. Podkreślił, że uczestnik został usunięty z show dopiero po tym, jak "wybuchł skandal":

Dominic D'Angelica został skazany w 2013 roku w Stanach Zjednoczonych za uprawianie seksu z osobą nieletnią, ale nie przeszkodziło to celebrycie wziąć udział w  show komercyjnej stacji TVN. Z programu został usunięty dopiero po tym, jak wybuchł skandal.
Zobacz wideo "Top Model". Patrycja pokazała, jak spędza czas z finalistami. Nieoczekiwanie dołączył do nich uczestnik, który odpadł z show

Zaznaczono również, że stacja TVN miała być informowana o przeszłości mężczyzny w sierpniu przed rozpoczęciem emisji "Top Model":

Internauci nie kryją oburzenia, bo łatwo było sprawdzić, że D'Angelica był karany za seks z nieletnią dziewczynką. […] O fakcie skazania mężczyzny TVN miał być informowany już w sierpniu przez Operation Care, amerykańską fundację zajmującą się pomocą osobom pokrzywdzonym w przestępstwach seksualnych.

W materiale wypowiada się między innymi Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". Dziennikarz zarzucił TVN hipokryzję i przy okazji nawiązał do sprawy Romana Polańskiego:

Skrajna hipokryzja, widać to już było przy Polańskim, kiedy stosowano dwie miary, że z jednej strony ksiądz pedofil to coś bardzo złego, reżyser pedofil uznany w Hollywood, to w zasadzie nic się nie stało. No i dzisiaj mamy powielenie tego modelu.

W materiale TVP przytoczono też fragment oświadczenia TVN oraz instagramowy wpis Dominica D'Angeliki, w którym mówi o "pójściu na układ na wyrok w zawieszeniu". Pokreślono również, że model nie zdementował informacji o tym, że "uprawiał seks z nieletnią".

Fragment wpisu Michała Piróga w 'Wiadomościach' TVPFragment wpisu Michała Piróga w 'Wiadomościach' TVP Screen TVP/Wiadomości

W "Wiadomościach" wspomniano wpisy Michała Piróga i Dawida Wolińskiego, zachęcające do chłodnego podejścia do sprawy. Stwierdzono, że ich "postawa wywołała oburzenie w internecie”, a na dowód pokazano fragment wpisu Mai Staśko, aktywistki społecznej, która jakiś czas temu oskarżyła Annę Lewandowską o promowanie fat shamingu

Dominic D'AngelicaDowody mówią o siniakach na ręce i brzuchu. Staśko: Nie rozumiem, dlaczego Dominic D'Angelica się do tego nie odnosi

Nawiązano również do sprawy Kamila Durczoka:

To zresztą nie pierwszy skandal obyczajowy w telewizji TVN. W 2015 roku na światło dzienne wyszły informacje, że koleżanki z redakcji oskarżają Kamila Durczoka, byłego prezentera i redaktora naczelnego "Faktów", o molestowanie i mobbing. Gwiazdor odszedł z TVN dopiero po wybuchu skandalu – mogliśmy usłyszeć w materiale.

Na koniec pokazano fragment wypowiedzi Sylwestra Latkowskiego, reżysera filmu "Tylko nie mów nikomu". Dziennikarz wspomniał o "biseksualnej gwieździe TVN", która robi castingi z chłopcami.