Styl Życia

Dorota Kawęcka nie żyje. Aktorka seriali "Dom" i "M jak miłość" zmarła po długiej chorobie

Dorota Kawęcka nie żyje. Aktorka seriali
Dorota Kawęcka miała 69 lat.

z zDorota Kawęcka nie żyje. O śmierci aktorki poinformował w piątek 2 października portal wsyncu.pl.

Dorota Kawęcka nie żyje. Znamy przyczynę śmierci 

2 października portal wsyncu.pl przekazał smutne informacje o śmierci aktorki Doroty Kawęckiej. 69-latka zmarła po wielu latach walki z chorobą. Rodzinie i przyjaciołom aktorki redakcja Plotka składa szczere wyrazy współczucia. 

Dorota Kawęcka - kim była aktorka?

Dorota Kawęcka zyskała popularność dzięki roli Lidii Jasińskiej w serialu "Dom". Postać matki Mietka Pocięgło przejęła od Joanny Szczepkowskiej. Fani mogli oglądać ją także w takich produkcjach jak "Rzeka kłamstw", "07 zgłoś się", czy w serialu "M jak miłość". 

Portal wsyncu.pl poinformował o śmierci aktorki Doroty Kawęckiej (+69 l.). Najbardziej znana była ona z roli Lidki Jasińskiej, matki Mietka Pocięgło, w serialu "Dom", którą przejęła od Joanny Szczepkowskiej (67 l.). Zagrała także w takich produkcjach jak: "Rzeka kłamstw", "07 zgłoś się", czy "M jak miłość".

Dorota Kawęcka, choć w 1974 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, nieczęsto występowała na deskach teatru. Głównie w swojej karierze stawiała na dubbing. Początkowo sama użyczała swojego głosu. Możemy ją usłyszeć w kultowych produkcjach, takich jak: "Mała Syrenka", "Calineczka", "Flinstonowie", "Scooby i Scrappy Doo". Od 1993 roku stawiała na reżyserię dubbingu i dzielila się swoim doświadczeniem z początkującymi aktorami. Ostatni projekt zrealizowała w 2017 roku. Były nią "Baśnie i bajki polskie".