Styl Życia

Eurowizja Junior 2019. Już dziś rusza głosowanie! Podpowiadamy, jak zagłosować na Viki Gabor

Eurowizja Junior 2019. Już dziś rusza głosowanie! Podpowiadamy, jak zagłosować na Viki Gabor
Eurowizja Junior 2019. Już dziś - w piątek - rusza głosowanie internetowe na uczestników konkursu. Pierwsza faza głosowania rozpocznie się o godz. 20, a kończy się w niedzielę tuż przed finałem.

Internauci po raz trzeci będą mieli wpływ na to, kto wygra w tegorocznej edycji Eurowizji Junior. W ubiegłym roku to oddane przez widzów i fanów głosy zaważyły o wygranej Roksany Węgiel. Sprawdźcie, jak pomóc w tym roku Viki Gabor!

Eurowizja Junior 2019: Jak zagłosować?

Głosowanie internetowe rusza w piątek o godz. 20:00. Aby oddać głos na najlepszą piosenkę należy wejść na stronę JuniorEurovision.tv i obejrzeć krótki film, na którym widać przygotowywania uczestników do konkursu. Następnie wybieramy 3 do 5 piosenek, które są według nas najlepsze. Podczas tego etapu możemy oddawać głosy również na reprezentantkę Polski, Viki Gabor. Wybór najlepszych utworów przez internet kończy się w niedzielę, 24 listopada o godz. 15:00.

Etap ten jest o tyle ważny, że głosy widzów to już 50 proc. sukcesu wokalisty. Oddane przez nas i was głosy mogą całkowicie zmienić tabelę z wynikami. A co jeszcze bardziej dla nas istotne, w przeciwieństwie do Eurowizji dla dorosłych można głosować na reprezentanta własnego kraju. Dlatego tym bardziej zachęcamy was do oddawania głosów na Viki Gabor - kto wie, może pierwszy raz w historii Eurowizji Junior wydarzy się taka sytuacja, że jeden kraj zwycięży dwa razy rok po roku?

Instrukcja głosowania internetowego

  1. Wejdź na stronę vote.junioreurovision.tv. W prawym górnym rogu możesz wybrać język strony
  2. Zobacz skrót występów wszystkich wykonawców tej edycji
  3. Możesz zobaczyć dłuższe, minutowe fragmenty wybranych utworów
  4. Zaznacz od 3 do 5 piosenek 
  5. Kliknij POTWIERDŹ SWOJE GŁOSY i wpisz wynik prostego działania matematycznego

Eurowizja Junior 2019: Głosowanie podczas finału

Głosowanie internetowe zostanie wznowione w dniu finału konkursu, 24 listopada. Po zakończeniu wszystkich występów możliwość wyboru najlepszych piosenek zostanie wznowiona na 15 minut.

Z jednej przeglądarki internetowej można zagłosować dwukrotnie: od dziś do niedzieli do godziny 15:00 oraz podczas finału konkursu.

Eurowizja Junior 2019: Głosy jury i internautów

O tym, kto wygra tegoroczną Eurowizję Junior, zdecydują głosy jury z poszczególnych państw i internautów. Jak zagłosuje jury, dowiemy się dzięki łączeniu się na żywo z delegacjami z uczestniczących krajów - dokładnie tak samo, jak w przypadku Eurowizji dla dorosłych.

Każdy z 19. składów sędziowskich składa się z trzech ekspertów muzycznych i dwójki dzieci. Jury przyznaje punkty w skali eurowizyjnej dziesięciu piosenkom: 12 pkt. za najlepszą piosenkę, 10 pkt. za drugą najlepszą, a kolejne odpowiednio od 8 do 1 pkt. W każdym przypadku 9 występów nie otrzyma punktów.

Delegacje rozdadzą łącznie 1102 punktów. Tę samą liczbę punktów przyznają internauci, ale tutaj istotny będzie procentowy rozkład głosów internetowych. Jeśli piosenka otrzyma 10% wszystkich głosów internautów, to zostanie to przeliczone na 110 pkt. (10% z 1102 pkt.). W ten sposób możemy poznać zwycięzcę Eurowizji Junior 2019.

Jako internauci możemy dużo zdziałać. Dlatego zachęcamy do oddawania głosów na Viki Gabor!

DK