Styl Życia

Eurowizja Junior 2020. Jacek Kurski przemówił po angielsku. "I welcome everyone of you"

Eurowizja Junior 2020. Jacek Kurski przemówił po angielsku.
Ceremonia otwarcia Eurowizji Junior 2020 już za nami. Podczas wydarzenia przemówił Jacek Kurski i zaśpiewała Viki Gabor. Prezes TVP postawił na język angielski.

"Eurowizja Junior 2020". Finał Eurowizji dla dzieci i młodzieży po raz drugi z rzędu organizowany jest przez Telewizję Polską. Dzięki dwóm wygranym (rok temu zwyciężyła Viki Gabor, a dwa lata temu Roksana Węgiel) konkurs stał się niezwykle ważnym wydarzeniem w Polsce. W tym roku nasz kraj reprezentować będzie Ala Tracz, która zaśpiewa piosenkę "I'll be standing". Finał odbędzie się już w najbliższą niedzielę, a 23 listopada miała miejsce oficjalna ceremonia otwarcia, na której przemawiał sam Jacek Kurski. Co więcej, prezes mówił w języku angielskim.

Blanka Lipińska, Natalia SiwiecBlanka Lipińska na archiwalnym zdjęciu z Natalią Siwiec. Patrzymy na buty. Zwłaszcza Blanki

Jacek Kurski podczas otwarcia Eurowizji Junior

Ceremonię otwarcia widzowie mogli obejrzeć online lub na stacji TVP1. Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku wyglądała nieco inaczej. Odbyła się ona w studiu nagraniowym, które przypominało prawdziwą galę. Poniedziałkowe wydarzenie prowadził prezenter Mateusz Szymkowiak.

Po przedstawieniu wszystkich uczestników z trzynastu państw swoje pięć minut miał Jacek Kurski. Prezes TVP zdecydował się na wystąpienie w języku angielskim.

Witam wszystkich, gdziekolwiek jesteście, na tej wyjątkowej edycji Eurowizji Junior. Witam w Polsce. Telewizja Polska po raz drugi z rzędu ma zaszczyt prezentować koncert konkursowy, co jest następstwem ubiegłorocznego sukcesu. Miliony widzów z całego świata połączyło się z nami w tym radosnym momencie. Wspomnienie tamtego wieczoru, gdy Viki Gabor wygrała konkurs, nadal wywołuje w nas emocje. Teraz nawet jeszcze większe - w czasie globalnej pandemii, gdy codziennie słyszymy historie o superbohaterach pracujących na rzecz naszych społeczności i walczących z koronawirusem - mówił.

Tuż po wystąpieniu prezesa Telewizji Polskiej na wirtualnej scenie pojawiła się Viki Gabor. Wylosowała kolejność tegorocznych uczestników i zaśpiewała utwór promujący tegoroczną edycję Eurowizji "Move the World". Ala Tracz wystąpi jako 6.

Całe otwarcie możecie zobaczyć poniżej:

Eurowizja Junior - kiedy finał?

Tegoroczny finał "Eurowizji Junior" będziemy mogli obejrzeć już 29 listopada 2020 roku w Telewizji Polskiej. Zwycięzcę poznamy po godzinie 19:00. Dodajmy, że głosowanie ruszy już w najbliższy piątek 27 listopada.

Reprezentująca w tym roku Polskę Alicja Tracz pochodzi spod Janowa Lubelskiego. W programie "The Voice Kids" dostała się do finału pod opieką Dawida Kwiatkowskiego. 

Zobacz wideo Co łączy Roksanę Węgiel z Michałem Szpakiem?