Styl Życia

Gwiazdy protestują po wyroku TK ws. aborcji. Na ulice Warszawy wyszli m.in. Trzaskowscy, Musiał, Zborowska

Gwiazdy protestują po wyroku TK ws. aborcji. Na ulice Warszawy wyszli m.in. Trzaskowscy, Musiał, Zborowska
W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że terminacja ciąży w przypadku uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby płody jest niezgodna z konstytucją

W czwartek odbyła się rozprawa Trybunału Konstytucyjnego, podczas której zapadł wyrok, że aborcja w przypadku uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby płodu jest niezgodna z polską konstytucją. Decyzja ta wywołała prawdziwą burzę; była nie tylko szeroko komentowana w mediach, ale i zmusiła obywateli do wyjścia na ulicę. W dużych miastach Polski odbyły się protesty. Na ulicę Warszawy wyszli także politycy i gwiazdy.

CZYTAJ TAKŻE: Tak wściekłej Małgorzaty Rozenek jeszcze nie widzieliśmy. Dodała ostry wpis o wyroku TK ws. aborcji

Protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Ludzie wyszli na ulice

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego odbyły się protesty w całym kraju. Mieszkańcy Torunia wyruszyli na "Czarny spacer z czarnymi parasolkami. W Rzeszowie, Katowicach, Olsztynie, Lublinie, Bydgoszczy, Słupsku, Łodzi i Białymstoku odbyły się "Pogrzeby Praw Kobiet". Protesty odbyły się także we Wrocławiu, Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Krakowie, Poznaniu i największy - w Warszawie, w którym wzięło udział około 10 tysięcy osób.

ZOBACZ TEŻ: Joanna Koroniewska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego. "Mam dwoje dzieci, ale ciąż miałam osiem" 

Na ulicach Warszawy wśród tłumu protestujących pojawiły się także przedstawiciele świata show-biznesu i polityki: Małgorzata i Rafał Trzaskowscy, Zofia Zborowska, Marta Wierzbicka, Joanna Przetakiewicz, Jessica Mercedes, Maciej Musiał, Aleksandra Domańska i Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zobaczcie zdjęcia z protestu. 

Olga Frycz na intymnym zdjęciu dzień po porodzie. "Jakim trzeba być potworem i sadystą?". Mocny wpis w obronie kobiet