Styl Życia

Książę Harry otrzyma nowy tytuł. Tak samo jak księżna Diana, gdy rozwiodła się z Karolem

Książę Harry otrzyma nowy tytuł. Tak samo jak księżna Diana, gdy rozwiodła się z Karolem
Wczoraj wieczorem królowa Elżbieta II ogłosiła, że Meghan i Harry nie będą nosili już królewskich tytułów. W przypadku księcia Pałac Buckingham zachował się podobnie, jak wobec księżnej Diany.

W niedzielny wieczór królowa Elżbieta II wystosowała oświadczenie, w którym poinformowała, że książę Harry i Meghan Markle nie będą już mieli królewskich tytułów. Nie otrzymają również publicznych pieniędzy na wykonywanie królewskich obowiązków. Okazuje się, że książę Harry dostanie inny tytuł.

Książę Harry dostanie nowy tytuł

Gdy księżna Diana 24 lata temu rozwiodła się z księciem Karolem, straciła tytuł "Jej wysokiej mości". W trakcie rozwodowych negocjacji udało jej się wywalczyć tytuł Diany księżnej Walii. Podobnie będzie w przypadku jej młodszego syna. Ten otrzyma tytuł księcia Sussex. Brzmi podobnie, ale w języku angielskim różnica jest znaczna. Chodzi o rozróżnienie pomiędzy "prince", czyli członkiem rodziny królewskiej, a "duke", czyli najwyższym rangą tytułem niezwiązanym z rodziną królewską. Tytuł księcia ("duke") można uzyskać, odznaczając się szczególnym czynem w imieniu rodziny królewskiej. 

Przypomnijmy, że po wycofaniu się Meghan i Harry'ego z rodziny królewskiej, powoli zaczynają wdrażać swój plan w życie. Zapowiedzieli, że chcą spłacić remont swojej posiadłości Frogmore Cottage. Już niedługo większość czasu będą spędzać w Kanadzie. 

Myślicie, że to dobry krok?

Książę Harry pierwszy raz pokazał się publicznie od czasu ogłoszenia odejścia z dworu:

RG