Styl Życia

Motorówka z turystami wywróciła się w Rowach

Motorówka z turystami wywróciła się w Rowach

W Rowach (Pomorskie) przy wejściu do portu do góry dnem wywróciła się łódź motorowa z ośmioma osobami na pokładzie. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

W piątek po południu w Rowach (gmina Ustka) przy wejściu do kanału portowego miała miejsce trudna akcja ratunkowa. Z powodu wysokiej fali wywróciła się łódź motorowa z sześcioma pasażerami i dwoma członkami załogi.

Jak przekazał Radiu Koszalin Marek Chadaj, ratownik WOPR, na miejsce nie można było zadysponować łodzi. - W związku z tym ratownicy wskakiwali do wody na zasobnikach i bojkach. Uratowano sześciu turystów oraz dwie osoby załogi. Wszyscy są cali i zdrowi. Akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie dzięki pomocy plażowiczów, którzy natychmiast zawiadomili ratowników – chwalił Chadaj.

Dramatyczny moment wywrócenia motorówki i reakcję plażowiczów udało się uwiecznić przypadkowej osobie. Widać na nim, że przebywający na molo ludzie błyskawicznie zawiadamiają ratowników – niektórzy krzyczą, inni rzucają się biegiem w kierunku plaży.