Styl Życia

Najlepiej zarabiające gwiazdy na świecie według Forbesa

Najlepiej zarabiające gwiazdy na świecie według Forbesa

Znamy najlepiej zarabiających celebrytów na świecie. Listę 100 najbogatszych ludzi świata rozrywki opublikował magazyn "Forbes". Zestawienie zostało opracowane w oparciu o ich zarobki od czerwca 2018 roku do czerwca roku bieżącego. Na pierwszym miejscu uplasowała się Tylor Swift, tuż za nią znaleźli się Kylie Jenner i Kanye West.

Zarobki Tylor Swift wyliczono na 185 mln dolarów. 29-letnia wokalistka trzy lata temu również została okrzykniętą najlepiej zarabiającą celebrytką. Jej ubiegłoroczna trasa koncertowa "Reputation" została najbardziej dochodową (266,1 mln dolarów) w historii USA. Piosenkarka zagrała w sumie 53 koncerty na czterech kontynentach.

Najmłodsza miliarderka

21-letnia Kylie Jenner dzięki swojej linii kosmetyków zarobiła 170 mln dolarów. W tym roku "Forbes" okrzyknął ją najmłodszą miliarderką na świecie. Jej firma warta jest 900 mln dolarów.

Kayne West wrócił na listę po czterech latach nieobecności i uplasował się na ostatnim miejscu podium. "Forbes" oszacował jego zarobki na 150 milionów dolarów. Raper zawdzięcza je głównie popularnej linii sportowych butów. Co ciekawe Kim Kardashian, jego żona i jednocześnie siostra Kylie Jenner jest 26. na liście "Forbesa"

W czołowej dziesiątce najlepiej zarabiających celebrytów w ostatnim roku znaleźli się ponadto trzej piłkarze: Lionel Messi, Cristiano Ronaldo i Neymar, piosenkarz Ed Sheeran, zespół The Eagles, osobowość telewizyjna dr Phil McGraw oraz bokser Canelo Alvarez.

Najlepiej zarabiający celebryci i ich zarobki w ciągu ostatniego roku:

1. Taylor Swift - 185 mln dolarów

2. Kylie Jenner - 170 mln dolarów

3. Kanye West - 150 mln dolarów

4. Lionel Messi - 127 mln dolarów

5. Ed Sheeran - 110 mln dolarów

6. Cristiano Ronaldo - 109 mln dolarów

7. Neymar - 105 mln dolarów

8. The Eagles - 100 mln dolarów

9. Dr Phil McGraw - 95 mln dolarów

10. Canelo Alvarez - 94 mln dolarów