Styl Życia

Pytanie w "Milionerach" o pocałunek na sławnym obrazie

Pytanie w

Kobieta na obrazie "Pocałunek" Gustava Klimta nie klęczy, nie jest bosa, nie obejmuje mężczyzny czy nie jest naga? Na to pytanie za 20 tysięcy złotych odpowiadała pani Hanna Ołbińska z Warszawy.

We wtorkowym odcinku "Milionerów" wystąpiła pani Hanna Ołbińska, która jest studentką amerykanistyki i ekonomii oraz miłośniczką filmów. Bez problemu poradziła sobie z pierwszymi dwoma pytaniami, kłopoty pojawiły się przy pytaniu za dwa tysiące złotych o państwo, w którym nie ma parlamentu. Wtedy postanowiła wykorzystać pierwsze koło ratunkowe - pytanie do publiczności.

68 proc. osób zgromadzonych w studku orzekło, że państwem, w którym nie ma parlamentu, jest Arabia Saudyjska. Uczestniczka posłuchała tej podpowiedzi, dzięki czemu przeszła do kolejnego pytania.

Do dyspozycji pozostały jej jeszcze dwa koła ratunkowe. Z obu skorzystała przy pytaniu za 20 tysięcy złotych o malarskie dzieło Gustava Klimta.

Na słynnym obrazie Gustava Klimta "Pocałunek" kobieta:

A: nie klęczyB: nie jest bosaC: nie obejmuje mężczyznyD: nie jest naga

Pani Hanna kojarzyła obraz. Pamiętała, że ma złotą barwę, a w jego głównym punkcie widać kobietę obejmującą mężczyznę. Dzięki temu wyeliminowała odpowiedź C: "nie obejmuje mężczyzny".

Uczestniczka "Milionerów" zastanawiała się głownie nad dwiema odpowiedziami - B: "nie jest bosa" oraz D: "nie jest naga". Żeby się upewnić, skorzystała z koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela. Przyjaciółka pani Hanny nie znała jednak poprawnej odpowiedzi. Uczestniczka postanowiła więc wykorzystać ostatnie koło ratunkowe - pół na pół.

Wówczas w grze pozostały dwie możliwe odpowiedzi, jedna poprawna i jedna błędna - C: "nie obejmuje mężczyzny" oraz D: "nie jest naga".

To zakończyło wątpliwości uczestniczki. Wskazała na odpowiedź D: "nie jest naga".

"Pocałunek" Gustava Klimta

Na namalowanym w 1907–1908 roku obrazie austriackiego artysty Gustava Klimta widać bosą, klęczącą kobietę, która obejmuje mężczyznę. Kobieta ma bogato zdobioną suknię. Poprawną odpowiedzią na pytanie z "Milionerów" jest więc D: "nie jest naga".

Uczestniczka zdobyła 20 tysięcy złotych.