Styl Życia

TVP chce przywrócić KARANIE KOBIET za publiczne zabieranie głosu? Wyemitowano wstrząsający materiał. W sieci wrze

TVP chce przywrócić KARANIE KOBIET za publiczne zabieranie głosu? Wyemitowano wstrząsający materiał. W sieci wrze
W "Rodzinnym ekspresie", programie emitowanym do "porannej kawy" o 7:30 na TVP1, widzowie mogli usłyszeć rozważania lektora, który zastanawia się nad wprowadzeniem "marszu hańby" w obecnych czasach.

Od 22 października nie milkną echa decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że terminacja ciąży ze względu na wady letalne lub nieuleczalne choroby płodu jest niezgodna z polską Konstytucją. Wyrok wywołał lawinę protestów. Ludzie, pomimo szalejącej pandemii, która rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie, tłumnie wyszli na ulicę. Wszyscy z mocnymi hasłami na ustach. A ci, którzy z powodu przebywania w domowej izolacji bądź w kwarantannie nie mogą wziąć udziału w protestach, dają upust niezadowoleniu z decyzji TK w sieci. 

Małgorzata Trzaskowska z dziećmiTrzaskowska w osobistym wpisie: Dzisiaj jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci, ale nie zawsze było tak dobrze

ZOBACZ TEŻ: Tak wściekłej Małgorzaty Rozenek jeszcze nie widzieliśmy. Dodała ostry wpis o wyroku TK ws. aborcji

Skandaliczny materiał na antenie TVP1. W "Rodzinnym ekspresie" usłyszeliśmy, że warto byłoby przywrócić "marsz hańby"

W środę 28 października o godzinie 7:30 na antenie TVP1 wyemitowano program o niewinnej nazwie "Rodzinny ekspres". Tematem przewodnim odcinka było "życie starego Helu" i prawdopodobnie nie byłoby w tym materiale nic nad wyraz ekscytującego, gdyby nie dograny w tle komentarz lektora, który na głos zastanawia się nad wprowadzeniem tak zwanego "marszu hańby" obecnie.

Ciekawostką są nakazy i zakazy z życia, jakimi obwarowane było życie starego Helu. Tak przynajmniej wynika z zachowanego do dziś zbioru praw. Mieszkańcy nie mogli na przykład trzymać w obejściu zwierząt hodowlanych, ani też wyrzucać wprost na ulicę rybich głów - zaczyna niewinnie lektor.

W kolejnym zdaniu lektor przypomina, że nierząd był wówczas karany, a następnie nawiązuje do innych restrykcji, których przestrzegać musiały kobiety mieszkające nad morzem: 

Nierząd obłożony był karą grzywny. A co szczególnie ciekawe - surowe kary groziły też kobietom za wszczęcie kłótni na forum publicznym. Winowajczynie musiały się liczyć, że będą musiały odbyć spacer wokół rynku z przywiązanym do szyi kamieniem - kontynuuje.

Następnie lektor zadaje pytanie retoryczne, które wywołuje lawinę komentarzy w sieci:

Kto wie, czy podobnych zasad nie byłoby warto wprowadzić w życiu publicznym obecnie... - mówi bez wstydu.

Nagranie z fragmentem programu stało się viralem w sieci. Udostępniła je między innymi Julia Oleś, była dziewczyna Kamila Durczoka:

To nie jest fejk. To jest fragment programu, który poleciał dziś w Jedynce. Jestem tak wzburzona, że nie bardzo mam pomysł na komentarz. Niech ktoś puści to w świat i zastanówcie się, czy nadal uważacie, że histeryzujemy. TO JEST POLSKA 2020 - napisała.

Próbowaliśmy skontaktować się z rzecznikiem TVP, jednak ma wyłączony telefon i nie odpisuje na maile. Być może dziś nie pracuje, bo wspiera Strajk Kobiet. 

Trwa strajk kobiet - tu możesz śledzić wydarzenia. Gazeta.pl daje swoje wsparcie.

Zobaczcie nagranie.

Julia OleśJulia Oleś instagram.com/fabjulus

Julia Oleś instagram.com/fabjulus