Styl Życia

Twierdził, że jest synem Julio Iglesiasa, wygrał proces. "Ich kody DNA są niemal identyczne"

Twierdził, że jest synem Julio Iglesiasa, wygrał proces.
Twierdził, że jest synem Julio Iglesiasa, wygrał proces

Sąd w Walencji uznał w środę 42-letniego Javiera Sancheza Santosa za syna znanego piosenkarza Julio Iglesiasa. Artysta latami odmawiał poddania się badaniu na potwierdzenie ojcostwa.

W orzeczeniu sąd przypomniał, że Julio Iglesias nigdy nie wyraził zgody na porównanie kodów genetycznych, aby wykluczyć zarzuty. Sędzia wskazał też na "ogromne podobieństwo fizyczne między Santosem a Iglesiasem".

Wprawdzie Santos już w 1992 roku wygrał przed sądem w Walencji proces o uznanie go za syna słynnego piosenkarza, ale sąd drugiej instancji anulował to orzeczenie.

"Wykapany syn Julio Iglesiasa"

Adwokat Santosa, Fernando Osuna podkreśla, że jego klient jest "wykapanym synem Julio Iglesiasa".

- Wystarczy spojrzeć na niego i zobaczyć, jak bardzo jest podobny do ojca - powiedział Osuna.

Matką Santosa jest była portugalska tancerka Maria Edite Santos.

Adwokat ujawnił, że jednym z argumentów przemawiających na korzyść Santosa było badanie genetyczne, w którym jego DNA porównano z DNA jednego z synów Iglesiasa. Badanie to, zlecone jednej z firm kryminalistycznych, powstało na bazie materiału biologicznego pochodzącego z potajemnie zebranych śmieci wyrzucanych przez pełnoprawnego potomka piosenkarza.

- Ich kody DNA są niemal identyczne - ujawnił Osuna.

Piosenkarz z rekordem Guinnessa

Urodzony w 1943 roku Julio Iglesias jest jednym z najbardziej popularnych piosenkarzy na świecie. Artysta wydał blisko 80 albumów. W księdze rekordów Guinnessa odnotowany jest jako piosenkarz, który nagrał najwięcej płyt w największej liczbie języków. Najczęściej śpiewa po hiszpańsku, ale także po francusku, angielsku i portugalsku.

Od 1990 roku Julio Iglesias jest w związku z Holenderką, byłą modelką Mirandą Rijnsburger. Mają pięcioro dzieci.

Iglesias ma też trójkę dzieci z pierwszego małżeństwa.