Styl Życia

Vega: zaryzykowałem wszystko, kręcąc "Politykę"

Vega: zaryzykowałem wszystko, kręcąc
"Polityka" w reżyserii Patryka Vegi

Najnowszy obraz Patryka Vegi "Polityka" trafił do kin. W filmie, którego fabuła opowiada o polskiej scenie politycznej, zagrali między innymi: Andrzej Grabowski, Marcin Bosak, Zbigniew Zamachowski.

We wtorek odbyła się oficjalna premiera filmu "Polityka" Patryka Vegi, w którym reżyser skupił się na polskiej scenie politycznej. W rozmowie z TVN24 podkreślił, iż "ma poczucie, że jesteśmy w bardzo złym momencie jako państwo i w skali najbliższych lat jesteśmy w stanie stracić wolność".

- Zaryzykowałem wszystko, kręcąc "Politykę" - wyznał reżyser.

W filmie zagrali: Ewa Kasprzyk, Iwona Bielska, Antoni Królikowski, Andrzej Grabowski, Marcin Bosak, Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr i Daniel Olbrychski.

Kontrowersyjny film i pozew o naruszenie dóbr osobistych

O filmie było głośno zanim trafił do kin. Między innymi za sprawą reżysera, który w mediach społecznościowych dzielił się fragmentami swojego najnowszego projektu.

Z ujawnionych przed premierą scen wynikało, że jedna z postaci mogła być wzorowana na byłym rzeczniku Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomieju Misiewiczu.

Misiewicz złożył przeciwko reżyserowi pozew cywilny o naruszenie dóbr osobistych. Domagał się sądowego zablokowania premiery i dystrybucji filmu. Wnioskował o milion złotych zadośćuczynienia.

- Nikt, nawet twórca jakichś dzieł artystycznych, nie ma prawa naruszać czyjejś godności, czy kogoś obrażać (...). W związku z tym sąd będzie musiał ocenić, gdzie jest granica pomiędzy twórczością artystyczną, a ludzką godnością - mówił w lipcu Bartłomiej Misiewicz.

"Nie jest Misiewiczem"

Film "Polityka" kończy się informacją o tym, że bohater, którego gra Antoni Królikowski, nie jest Bartłomiejem Misiewiczem.