Styl Życia

Wypadli z łodzi. Kobieta dopłynęła do brzegu, szukają mężczyzny

Wypadli z łodzi. Kobieta dopłynęła do brzegu, szukają mężczyzny
Trwają poszukiwania 39-letniego mężczyzny, który wypadł z łodzi na jeziorze Kisajno w okolicach miejscowości Fuleda (Warmińsko-mazurskie). Razem z nim płynęła również kobieta, której udało się dotrzeć do brzegu. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pierwszy sygnał dotarł do służb około godziny czwartej nad ranem. Do wypadku doszło na jeziorze Kisajno w okolicach miejscowości Fuleda.

- Otrzymaliśmy informację o motorówce, która pływa po jeziorze i zakłóca spokój. Wysłani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że na łodzi nikogo nie ma, ale ślady wskazywały na to, że mogły nią płynąć dwie osoby - relacjonował asp. Rafał Jackowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Kobieta na brzegu

- W trakcie poszukiwań odnaleziono kobietę, która o własnych siłach dopłynęła do brzegu i przekazała, że na łodzi był również mężczyzna – relacjonował policjant.

- To 39-letni mężczyzna, trwają jego poszukiwania - precyzował asp. Jackowski.

W akcji udział biorą policja, oraz Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz straż pożarna. To ostatnia otrzymała zgłoszenie tuż po godzinie 5.30. - Kobieta i mężczyzna wypadli z łodzi najprawdopodobniej w trakcie nawrotu, kobieta dopłynęła do brzegu - dodał kpt. Mateusz Pupek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku.

Kobieta jest w dobrym stanie, nie została zabrana do szpitala.

Autor: kab