Świat

18-letnia blogerka i milionerka z Rosji zginęła podczas wakacji na Bali

18-letnia blogerka i milionerka z Rosji zginęła podczas wakacji na Bali

Obrażenia głowy odniesione w wyniku wypadku na motocyklu były przyczyną śmierci Anastasii Tropitsel, rosyjskiej blogerki i instagramerki. Do tragedii doszło 21 czerwca na indonezyjskiej wyspie Bali. Pod napisanym przez jej mamę pożegnalnym postem na Instagramie pojawiło się ponad 60 tysięcy komentarzy żegnających Rosjankę.

Krótko przed wypadkiem blogerka poinformowała swoich obserwujących na Instagramie, że wybiera się na krótką wycieczkę do restauracji w innej części wyspy. Według ustaleń policji Tropitsel straciła panowanie nad swoim motocyklem i wywróciła się.

- Dziewczyna doznała ciężkich obrażeń głowy przez które zmarła na miejscu zdarzenia przed przyjazdem karetki - powiedział komendant policji Ni Luh Tiviasih.

Chłopak Tropitsel, Viktor Maydanovich, był świadkiem wypadku, jechał tuż za nią na motocyklu. Przyznał, że dziewczyna poruszała się z prędkością 80-100 km/h, podobną do prędkości innych uczestników ruchu drogowego w tamtym miejscu. Miała na głowie kask, który jak się później okazało, nieskutecznie ochraniał jej głowę. - Zwykle jeździła bezpieczniej i bardziej zachowawczo od innych. To co się stało, to po prostu wypadek - przyznał Maydanovich.

A post shared by (@nastyatropi) on

Zdjęcie Anastasi Tropitsel z jej chłopakiem.

Pożegnanie na Instagramie

Po śmierci Tropitsel na jej koncie na Instagramie pojawił się post pożegnalny, który opublikowała jej mama.

A post shared by (@nastyatropi) on

„Niestety, naszej Nasty już nie ma z nami. Nie mogę w to uwierzyć. Mama” - napisała.

W ponad 60. tysiącach komentarzy fani osiemnastolatki wyrazili swój ból z powodu jej śmierci. Wśród komentujących znaleźli się również inni rosyjscy influencerzy. - Kondolencje - napisała Ekaterina Usmanova, którą na Instagramie obserwuje 2,6 miliona osób. - Moje kondolencje - dodała Nika Viper, która zgromadziła na swoim koncie 5 milionów obserwatorów. - Odeszłaś zdecydowanie za szybko - skomentowała jedna z fanek.

Kariera przerwana tragiczną śmiercią

Anastasia Tropitsel zaczęła prowadzić bloga w wieku 12 lat. Była znana z przekazywania pozytywnych wiadomości. W wieku piętnastu lat zarobiła swój pierwszy milion rubli. Jej konto na Instagramie obserwowało 1,3 miliona internautów.