Świat

Chyra posprząta mieszkanie, Świątek odda rakietę. Aukcje na rzecz WOŚP

Chyra posprząta mieszkanie, Świątek odda rakietę. Aukcje na rzecz WOŚP

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Rakieta tenisowa Igi Świątek, obiad w domu Cezarego Pazury, spacer z Rysią - psem laureatów Grand Press, dziennikarzy TVN24 i tvn24.pl Justyny Sucheckiej i Szymona Jadczaka. To tylko niektóre z propozycji. W internecie trwają aukcje charytatywne na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zobacz część najciekawszych ofert dostępnych w tym roku. Wielki finał WOŚP już w niedzielę 31 stycznia.

Tegoroczny, 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 31 stycznia pod hasłem "Finał z głową". Zebrane środki mają zostać przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

O godzinie 6 rano na antenie TVN24 rozpocznie się wyjątkowy program specjalny, który potrwa do północy. Dodatkowo koncert ze studia WOŚP będzie można oglądać przez cały dzień na żywo w tvn24.pl. Transmisja wystartuje w dniu Finału o godzinie 8.35 i potrwa do północy.

Nieodłącznym elementem każdego finału WOŚP są coroczne aukcje internetowe. Jak co roku platforma Allegro zaprosiła do nich znane osoby. "Zwróciliśmy się ze specjalną prośbą do ludzi z życia publicznego, muzyków, aktorów, sportowców, polityków, a także tych, którzy dali się poznać dzięki swojej pracy na rzecz innych, o przekazanie jakiegoś przedmiotu na rzecz 29. Finału WOŚP. Odzew na nasz apel okazał się bardzo szeroki, a do Fundacji zaczęły napływać wyjątkowe przedmioty od wyjątkowych ludzi" - czytamy.

Wszystkie aukcje możesz śledzić pod adresem . Zbiórka trwa od 1 grudnia 2020 do 14 lutego 2021 roku.

TVN i TVN24

Kojarzycie zieloną narzutę na kanapę ze wzorem w monstery, która pojawiała się na antenie TVN24 w czasie pandemii? Występowali na niej tegoroczni zwycięzcy nagrody Grand Press, dziennikarze naszej stacji i naszego portalu Justyna Suchecka i Szymon Jadczak oraz ich suczka Rysia. Teraz będziecie mogli zakupić ją w ramach aukcji WOŚP na Allegro. Zwycięzca licytacji będzie mógł również przespacerować się z suczką Rysią (oraz jej właścicielami).

Jeśli nie stylowa narzuta, to może niesamowite wakacje na egzotycznym Zanzibarze? Na aukcję przekazuje je dziennikarka TVN24 Katarzyna Werner, czyli Mama na Zanzibarze i jej przyjaciele z Jambiani. W grę wchodzi tydzień w hotelu Mambo Paradise na północy wyspy oraz tydzień w Jambiani Villas na południu Zanzibaru. "Licytujcie, nie marnujcie szansy, bo lepszych miejsc na Zanzibarze nie ma. Do zobaczenia" – podsumowuje Werner. Aukcja dotyczy dwóch dorosłych osób i obejmuje pobyt, transport oraz śniadania na miejscu, bez kosztów lotu na Zanzibar i płatnych atrakcji turystycznych na wyspie czy wokół niej.

Kolacja dla dwóch osób w restauracji Platter by Karol Okrasa, przygotowana i zaserwowana przez samego Karola. Liczymy na to, że wkrótce powrócą "lepsze czasy" i cała gastronomia odrodzi się na nowo.

Wylicytuj niezwykłą suknię od Agaty Młynarskiej, którą zaprojektowała Carolina Herrera. Agata Młynarska wystąpiła w niej tylko raz, podczas prezentacji jesiennych nowości TVN Style. I, jak podkreśla, miała wtedy na sobie przyklejone serduszko WOŚP. To piękna satynowa kreacja, biała w czarne kropki, z czarną szarfą. "Osobie, która wylicytuje za naprawdę dużą kwotę przekażę ją osobiście, a nawet uściskam. Niech leci w Świat ta kiecka i czyni dobro!" – podsumowuje Młynarska.

Niesamowita okazja do zaistnienia na srebrnym ekranie i zapoznania się z zapleczem produkcji serialu! Zwycięzca aukcji wystąpi w krótkim epizodzie na planie serialu "BrzydUla 2"!

Na aukcję 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Magda Gessler przekazuje zaproszenie - ugotuje dla Was kolację marzeń. Sama wymyśli menu, udekoruje stół, zaskoczy gości magią i kreatywnością. Zaprosi dwie osoby i spędzi z nimi czas przy stole pełnym smakołyków. Po kolacji przekaże swoim gościom wyjątkowy fartuch z programu Kuchenne Rewolucje zaprojektowany razem z Agą Pou.

GWIAZDY

Wzorem wielu ubiegłych lat Szymon Majewski i tym razem stawił się na wezwanie Jurka Owsiaka. W tym roku przygotował na aukcję Orkiestry żart – obraz "Jak się czuje stulatek?". "Jeden z najlepszych moich żartów ostatniej dekady. Kto wie? Może nawet najlepszy!" - twierdzi autor dzieła.

Kto zlicytuje żart, będzie jego nowym właścicielem i zyska prawo do opowiadania żartu dalej. "Ja o nim wtedy zapominam" - przekonuje Majewski. Żart zostanie przekazany osobiście w dogodnym dla obu stron terminie. Na spacerze, przy kawie, w zależności od tego, na co pozwoli rzeczywistość.

Para obiecuje rodzinny posiłek w formie przepysznego obiadu lub kolacji. Gotuje Pani Edyta. Razem pokażą zwycięzcy aukcji, jak mieszkają. "U nas w domu będzie super" – zapowiada Cezary Pazura.

Regionalny portal Bielskie Drogi, Ewelina Lisowska i firma Helipoland z Bielska-Białej, zapraszają na wyjątkowy lot śmigłowcem nad Beskidami dla dwóch osób. Na pokładzie maszyny oprócz pilota i zwycięzców licytacji znajdzie się piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka Ewelina Lisowska. Jeśli zwycięzca licytacji wyrazi taką wolę, istnieje możliwość międzylądowania na jednym ze szczytów górskich, skąd rozpościera się piękny widok. Znajduje się tam również doskonała góralska karczma, gdzie wszyscy wspólnie będą mogli zjeść wystawny obiad.

Aktor proponuje sprzątanie mieszkania zwycięzcy aukcji. "Myślę, że poradzę sobie w każdych warunkach” – podkreśla Andrzej Chyra.

Jeden z najpopularniejszych aktorów teatralnych i filmowych, znany ze swojego zaangażowania w działania proekologiczne i społeczne. W tym roku, po raz kolejny zdecydował się dołączyć do grona Orkiestrowych darczyńców. Zwycięza licytacji otrzyma dwuosobowe zaproszenie na spektakl "Osy" w reżyserii Iwana Wyrypajewa do warszawskiego Och Teatru oraz książkę "Na ratunek" z imienną dedykacją. Po spektaklu przewidziane jest spotkanie, z wizytą w garderobie aktorów oraz oprowadzenie po kulisach teatru.

SPORTOWCY

Do wylicytowania jest wspólny udział w koncercie zespołu IRA, który na rzecz aukcji na 29. Finał WOŚP przekazuje Radosław Majdan. Zwycięzca aukcji zostanie zaproszony za kulisy i do garderoby zespołu oraz będzie uczestniczyć w koncercie w towarzystwie byłego piłkarza. "To dawka rocka w najlepszym wydaniu i niesamowicie pozytywna energia. A do tego pomagamy tym, którzy tej pomocy potrzebują" - podsumowuje Majdan.

Zwyciężczyni French Open 2020 podarowała na orkiestrowe aukcje rakietę, która towarzyszyła jej w trakcie tego pamiętnego turnieju. To jedna z sześciu rakiet, którymi Iga rozgrywała mecze. Do tego dołączona jest pamiątkowa piłka.

Zwycięzca będzie mógł zasiąść na prawym fotelu w aucie darczyńcy i poczuć rajdowe emocje. "Jak co roku łączymy się w jednym celu… by pomagać!" – podsumowuje Kajetan Kajetanowicz.

Po raz kolejny Robert Lewandowski angażuje się w akcję WOŚP. Tym razem na aukcję postanowił przekazać wyjątkową koszulkę, w której wraz z drużyną Bayern Monachium zwyciężył w Finale Ligii Mistrzów UEFA 2020. Zwycięzca licytacji otrzyma ją wraz z autografem piłkarza.

Zimowa lub letnia wycieczka w górach (do wykorzystania w 2021 roku w terminie dogodnym dla obu stron) polega na wejściu taternickim na jeden z tatrzańskich wierzchołków (wybór dokładnego celu po wstępnym wywiadzie ze zwycięzcą).

POLITYCY

Zwycięzca aukcji wraz z osobą towarzyszącą zje obiad z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim w jego gabinecie oraz zwiedzi wraz z politykiem Senat i Sejm; otrzyma także dokumentację fotograficzną ze spotkania oraz upominki i materiały edukacyjne Izby Wyższej polskiego parlamentu.

Darczyńca zaznacza, że oryginalne buty, o rozmiarze 42, miał na sobie tylko raz, ostatniego dnia kampanii wyborczej na prezydenta RP, a książkę pod tytułem "Szymon Hołownia. Fabryka jutra" podpisze osobiście z dedykacją dla zwycięzcy aukcji. Oba przedmioty Szymon Hołownia wręczy osobiście osobie, która wygra jego aukcję.

Robert Biedroń zaprasza do Brukseli. Podczas pobytu zwycięzca aukcji będzie mógł zwiedzić miasto, zjeść razem z politykiem obiad oraz przekonać się, jak wygląda praca w europarlamencie od kuchni.