Świat

Donald Trump Jr. "uzyskał pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem"

Donald Trump Jr.

Donald Trump Jr. w tym tygodniu uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa - poinformował rzecznik prasowy syna prezydenta USA Donalda Trumpa.

Rzecznik syna prezydenta Stanów Zjednoczonych w piątek wieczorem przekazał informację, że w tym tygodniu u syna prezydenta Stanów Zjednoczonych potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2.

Donald Trump Jr. przechodzi chorobę bezobjawowo - podkreślił.

Informację o zakażeniu Donalda Trumpa Juniora jako pierwszy przekazał amerykański portal Bloomberg. "Najstarszy syn prezydenta Donalda Trumpa w tym tygodniu uzyskał pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem i przebywa w odizolowanym miejscu" - przekazał Bloomberg, powołując się na trzy źródła.

Zwrócił jednocześnie uwagę, że syn prezydenta USA aktywnie spotyka się z wieloma osobami. W piątek Andrew Giuliani - syn Rudy’ego Giulianiego, doradcy i współpracownika Donalda Trumpa - poinformował na Twitterze, że jest zakażony koronawirusem. Na początku miesiąca o infekcji poinformowała również współpracownica wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a - Hannah McInnis.

Donald Trump Jr.Reuters Archive

Wcześniej - w październiku - . Amerykański przywódca został wówczas przetransportowany na leczenie do wojskowego szpitala Walter Reed Army Medical Center pod Waszyngtonem.