Świat

Harvey Weinstein zakażony koronawirusem

Harvey Weinstein zakażony koronawirusem

Amerykański producent filmowy Harvey Weinstein, który został skazany na 23 lat więzienia za gwałt i napaść seksualną, jest zakażony koronawirusem.

68-letni Harvey Weinstein prawdopodobnie zaraził się COVID-19 w więzieniu niedaleko Buffalo w stanie Nowy Jork, gdzie trafił w ostatnią środę. W niedzielę dwóch więźniów w tym zakładzie uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa - przekazał prezes Nowojorskiego Stanowego Stowarzyszenia Funkcjonariuszy Więziennictwa i Policji Michael Powers.

Jak powiedział, Weinstein przebywa teraz w izolacji. Adwokat skazanego Amerykanina przekazał, że jego zespół prawników nie został poinformowany o rozpoznaniu koronawirusa u ich klienta.

Harvey Weinstein jest zakażony koronawirusem
PAP/EPA/JUSTIN LANE

Weinstein 11 marca, kilkanaście godzin po ogłoszeniu wyroku w jego sprawie, trafił do szpitala Bellevue na Manhattanie. Powodem hospitalizacji były "ciągłe problemy z sercem i bóle w klatce piersiowej" - jak informowała jego rzeczniczka Juda Engelmaye. Przypomniała jednocześnie, że Weinstein na początku marca przeszedł operację serca.

Skazany na 23 lata więzienia

24 lutego, po pięciu dniach obrad, ława przysięgłych uznała Weinsteina za winnego wymuszenia aktu seksualnego na asystentce Mimi Haleyi w 2006 roku i gwałtu na początkującej wówczas aktorce Jessice Mann w 2013 roku. 11 marca sędzia skazał go za pierwsze przestępstwo na trzy lata, a za drugie na 20. Ponieważ będzie kary odbywał jednocześnie, w więzieniu spędzi łącznie 20 lat.

Po zwolnieniu przez pięć lat będzie musiał przebywać pod policyjnym nadzorem i zarejestrować się jako przestępca seksualny.