Świat

Małpy w metalowych uprzężach, krwawiące psy. Laboratorium grozy zlikwidowane

Małpy w metalowych uprzężach, krwawiące psy. Laboratorium grozy zlikwidowane

O niemieckim laboratorium z siedzibą w Hamburgu zrobiło się głośno jesienią 2019 roku, kiedy obrońcy praw zwierząt ujawnili szokujące nagranie. Na filmie widać małpy w metalowych uprzężach oraz zakrwawione psy i koty pozostawione na śmierć. W laboratorium, na zlecenie koncernów kosmetycznych, chemicznych i farmaceutycznych, przeprowadzano testy na zwierzętach. Teraz po 50 latach działalności zostało zamknięte.

W Laboratorium Farmakologii i Toksykologii (LPT) w Mienenbuttel pod Hamburgiem zwierzęta tam traktowane z niewyobrażalnym okrucieństwem: trzymane w ciasnych pomieszczeniach i poddawane bolesnym eksperymentom.

W październiku 2019 roku niemiecka organizacja Soko Tierschultz opublikowała w Internecie film, na którym zarejestrowano wyjące z przerażenia psy. Czworonogi krwawiły i umierały w męczarniach.

Okrutny los spotykał też małpy: na nagraniach widać, jak makaki próbują uwolnić się z metalowych uprzęży. Wiele zwierząt padało po zatruciu środkami - m.in lekami - jakie im podawano. Według obrońców praw zwierząt, sprawdzano w ten sposób, jaka dawka substancji może być bezpieczna dla ludzi.

Zdjęcia zakrwawionych psów i kotów, małp w metalowych uprzężach zszokowały świat.

Teraz laboratorium w Hamburgu straciło zezwolenie na prowadzenie działalności i zostało zamknięte.

Z laboratorium uwolniono około 200 zwierząt. Mają trafić do adopcji.