Świat

Mniej zmarłych we Włoszech, nowe restrykcje w Hiszpanii, osadzeni szyją maski. Co wydarzyło się w niedzielę?

Mniej zmarłych we Włoszech, nowe restrykcje w Hiszpanii, osadzeni szyją maski. Co wydarzyło się w niedzielę?

Włoskie władze przekazały, że chociaż w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło mniej zakażonych niż poprzedniej doby, to "batalia jest bardzo długa". We Francji wylądował niemiecki samolot wojskowy, który przetransportuje pacjentów do Ulm. Hiszpania zdecydowała się na zaostrzenie restrykcji. Co jeszcze wydarzyło się w niedzielę?

W niedzielę wieczorem Ministerstwo Zdrowia podsumowało, że w ciągu 24 godzin potwierdzono obecność koronawirusa u . Łącznie w Polsce potwierdzono . 22 osoby zmarły. Według danych Ministerstwa Zdrowia z niedzieli, do tej pory przebadano 42 783 próbek na obecność koronawirusa.

W związku z rozprzestrzeniającym się wirusem SARS-CoV-2 sytuacja zmienia się dynamicznie. Co zdarzyło się w ciągu ostatniej doby w Polsce i na świecie?

1. Kolejna doba z mniejszą liczbą zmarłych we Włoszech

Na konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej w Rzymie profesor Luca Richeldi z doradzającego rządowi komitetu naukowego powiedział, że w ciągu ostatnich trzech dni zanotowano spadek zarówno liczby zmarłych, jak i przyjęć na oddziały intensywnej terapii. Te "wielkie zmiany" - zaznaczył - są wynikiem wprowadzonych kroków w walce z epidemią i działań systemu służby zdrowia. - Widząc rezultaty, musimy z jeszcze większym przekonaniem przestrzegać zasad. Batalia jest bardzo długa, nie możemy osłabiać swojej czujności - zaznaczył Richeldi.

2. Pacjentów w ciężkim stanie zabrał z Francji niemiecki samolot wojskowy

We Francji zmarło ponad 2600 osób zakażonych koronawirusem, a liczba zainfekowanych przekroczyła 40 tysięcy. , w południowo-zachodniej części Niemiec.

3. Hiszpański rząd zaostrza restrykcje

4. Na świecie koronawirusa pokonało już ponad 150 tysięcy ludzi

5. Ułatwienia, ale nie dla wszystkich

6. Mistrzyni olimpijska trenuje w nadmuchiwanym basenie. Polski medalista wybrał staw

Holenderka Sharon van Rouwendaal, złota medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w pływaniu na otwartym akwenie na dystansie 10 km, w czasie pandemii koronawirusa trenuje w swoim malutkim przydomowym basenie ogrodowym. Równie kreatywnie do treningu podchodzi polski wicemistrz świata z 2017 roku Wojciech Wojdak, .

7. Osadzeni szyją maseczki, medycy chwalą. "Są bardzo dobrej jakości"

Jest ich siedemnastu. Mają dwanaście maszyn i dobre chęci. dla medyków z ostrowskiego szpitala. Pierwsza partia już trafiła do placówki.

8. To zdjęcie lekarza z synkiem poruszyło wielu. Teraz ich dom zniszczyło tornado

9. Wielka pustka. Ulice znanych miast na nagraniach i zdjęciach

10. "Ostatni raz, kiedy wyszłam z domu, był luty. Musicie aresztować koronawirusa!"

- Dzień dobry, jestem Noemi, chciałam Wam podziękować. Mam taki list, mogę go przeczytać? - włoska policja dzieli się nagraniem z rozmowy z dziewczynką, która doceniła ich wysiłki i Inna, sześcioletnia Mia, działa bardziej stanowczo: pisze list, w którym poleca natychmiastowe aresztowanie groźnego wirusa.

List sześcioletniej Mii do turyńskich policjantów
Polizia di Stato/Questura di Torino

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.