Świat

Najwyższa liczba zakażeń od początku epidemii. Tragiczny bilans ostatniej doby na Ukrainie

Najwyższa liczba zakażeń od początku epidemii. Tragiczny bilans ostatniej doby na Ukrainie

W ciągu ostatniej doby na Ukrainie potwierdzono ponad 4000 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - najwięcej od początku pandemii. Z powodu COVID-19 zmarły aż 64 osoby.

Liczba zakażeń koronawirusem w ciągu ostatniej doby na Ukrainie sięgnęła 4069 - podała internetowa gazeta "Ukraińska Prawda" powołując się na komunikat służb medycznych. To najwyższy dobowy bilans zakażeń w tym kraju od początku epidemii. Najwięcej przypadków zakażeń odnotowano w obwodzie charkowskim - 450. W Kijowie - 377, w obwodzie odeskim - 260.

W ciągu ostatniej doby na Ukrainie z powodu COVID-19 zmarły 64 osoby. Ponad 2000 osób w ciągu doby wyzdrowiało.

Walka z pandemią na Ukrainie Ministerstwo Ochrony Zdrowia Ukrainy

Jak przypomniała agencja Unian czwartek jest kolejnym dniem z rzędu z dobową liczbą przypadków przekraczającą 4000. W środę zgłoszono w kraju 4027 nowych zakażeń, 29 września - 3627, a 28 września - 2671.

Łączna liczba zakażeń na Ukrainie przekroczyła 213 tysięcy. Liczba zmarłych zbliża się do 4200. Aktywnych przypadków SARS-CoV-2 jest ponad 114 tysięcy.

CZYTAJ: Na Słowacji i Ukrainie najwyższy bilans zakażeń, w Czechach niemal trzy tysiące infekcji

Zdaniem głównego lekarza kraju Wiktora Laszki przyczyną wzrostu zachorowań na COVID-19 jest zaniedbanie wymogów kwarantanny.

W środę ukraińskie media relacjonowały, że Rada Najwyższa została poddana kwarantannie z powodu zakażenia SARS-CoV-2 wśród deputowanych.