Świat

Polak powstrzymał terrorystę i został superbohaterem. Tak uhonorował go brytyjski rysownik [FOTO]

Polak powstrzymał terrorystę i został superbohaterem. Tak uhonorował go brytyjski rysownik [FOTO]

Rysownikiem, który uhonorował Polaka rysunkiem dla brytyjskiego dziennika "The Daily Telegraph" jest Bob Moran. Jak przedstawiony został nasz rodak?

Wśród trzech uwiecznionych na rysunku postaci, które powstrzymały terrorystę na Moście Londyńskim, jest pan Łukasz.

Wszyscy zostali przedstawieni jako superbohaterowie. Postaci przypominają te z komiksów Marvela. Nasz rodak występuje w roli "Kapitana Narwala".

Autor rysunku - Bob Moran, nawiązał w ten sposób, do przedmiotu, którym pan Łukasz walczył z terrorystą. Był to jak podawała policja i media 1,5 metrowy kieł narwala, ssaka morskiego z rzędu waleni. Dwie pozostałe postaci na rysunku to "Pieszy" i "Gaśnic".

Dramatyczne wydarzenia, do których doszło w piątek wczesnym popołudniem, zaczęły się nie na samym moście, lecz w znajdującym się przy jego północnym krańcu budynku Fishmongers' Hall, gdzie odbywała się konferencja na temat wymiaru sprawiedliwości. Sprawca najpierw groził wysadzeniem budynku w powietrze, po czym zaczął atakować sporej wielkości nożem osoby będące w budynku. Broniły się one przy użyciu przedmiotów, które znalazły pod ręką i zdołały wypchnąć napastnika na zewnątrz, na most.

Tam terrorysta próbował atakować przypadkowych przechodniów, ale został powalony na ziemię przez osoby, które wybiegły za nim z Fishmongers' Hall - w tym m.in. Polaka z kłem narwala i innego mężczyznę z gaśnicą - oraz przez osoby znajdujące się akurat na moście. Powalili terrorystę na ziemię i wyrwali z ręki nóż. Chwilę później przybyli na miejsce funkcjonariusze, obawiając się, że może on zdetonować ładunki wybuchowe, zastrzelili sprawcę.