Świat

Przeszukiwali jej mieszkanie, Polka oskarża ich o gwałt. Niemieccy policjanci aresztowani

Przeszukiwali jej mieszkanie, Polka oskarża ich o gwałt. Niemieccy policjanci aresztowani

Dwóch niemieckich policjantów zostało aresztowanych pod zarzutem napaści seksualnej na kobietę polskiego pochodzenia. Do przestępstwa miało dojść w trakcie pełnienia przez funkcjonariuszy służby w mieście Arnstadt w Turyngii (centralne Niemcy).

Do napaści miało dojść 28 września, gdy policjanci przeszukiwali dom Polki. Funkcjonariusze - jak ustalono w trakcie śledztwa - mieli posługiwać się fałszywymi dokumentami.

Tymczasowy areszt dla dwóch policjantów

Następnego dnia kobieta złożyła pozew przeciwko mężczyznom. 2 października sąd wydał nakaz ich aresztowania. Podejrzani są o wykorzystywanie seksualne i zbiorowy gwałt. Jeżeli zostaną uznani za winnych, grozi im od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

- Oskarżeni zostali tymczasowo aresztowani i postawieni przed sądem. (...) W trakcie przesłuchania nie przekazali żadnych informacji dotyczących oskarżenia - poinformował główny prokurator Hannes Gruenseisen.

- Pojawiały się przypadki molestowania w Kościele katolickim, mieliśmy do czynienia z lekarzami molestującymi swoje pacjentki, są dziennikarze, którzy zmyślają swoje historie, tak samo zdarza się, że również w policji popełniane są prawdziwe przestępstwa - przyznał profiler, prof. Rudolf Egg, cytowany przez agencję ENEX.