Świat

"Zachód kontynuuje wykorzystywanie brudnych metod". Ławrow u Łukaszenki: mamy czym się bronić

Zachód kontynuuje wykorzystywanie brudnych metod kolorowych rewolucji i wspiera siły antyrządowe, w tym na Białorusi - oświadczył szef dyplomacji rosyjskiej Siergiej Ławrow po spotkaniu z Alaksandrem Łukaszenką w Mińsku.

- Widzimy, powiem wprost, wrogie nastawienie do Rosji i Białorusi. Widzimy próby aktywnego wpływania na wewnętrzne procesy w naszych krajach – oznajmił Siergiej Ławrow, przebywający w czwartek z wizytą na Białorusi.

- Prawdę mówiąc, zachodni przywódcy nie ukrywają tego zbytnio. Przyjmujemy to ze spokojem, mamy państwo związkowe, mamy czym się bronić, mamy jak obronić swoją niepodległość i takie jest wspólne stanowisko naszych prezydentów i naszych rządów - dodał szef rosyjskiej dyplomacji, cytowany przez rosyjską agencję Interfax.

Agencja RIA Nowosti cytuje stwierdzenie Ławrowa, który oznajmił, że "Zachód kontynuuje wykorzystywanie brudnych metod kolorowych rewolucji i wspiera siły antyrządowe, w tym na Białorusi".

Ławrow zapewnił, że Rosja jest gotowa poprzeć Alaksandra Łukaszenkę w realizacji wysuniętych przez niego inicjatyw dotyczących białoruskiego społeczeństwa. - Wystąpił pan z całym szeregiem inicjatyw, które, jak uważam, są bardzo ważne dla białoruskiego społeczeństwa. Prezydent Rosji Władimir Putin nie raz podkreślał, że zależy nam na tym, by inicjatywy te zostały zrealizowane. Jeśli możemy coś zrobić dla ich wsparcia, zawsze jesteśmy na to otwarci – oznajmił rosyjski dyplomata.