Tech

"Chmura gryzącego dymu". Pożar na terenie zakładu chemicznego

Najpierw zaczęło się od pożaru suchych traw, następnie ogień przeniósł się na jeden ze zbiorników znajdujących się na terenie Zakładów Azotowych w Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie). Na miejsce ściągnięto kilkanaście zastępów straży. Nadleśnictwo wysłało także samolot gaśniczy. Zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Popołudniu służby otrzymały zgłoszenie o pożarze traw. Jak przekazały służby, ogień następnie przeniósł się na jeden ze zbiorników z substancją ropopochodną, znajdujący się na terenie zakładu chemicznego  przy ulicy Mostowej.

"Nie ma zagrożenia dla mieszkańców"

Reporterzy 24, którzy przesłali do nas zdjęcia oraz nagrania, opisywali, że nad miastem unosi się "gigantyczna chmura gryzącego dymu". Jeden z internautów poinformował nas również, że dym widać z miejscowości oddalonej o 20 kilometrów.

Jednak, jak zapewnił Leszek Morkis, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu, wszystko jest pod kontrolą.

- Nie ma żadnego zagrożenia. Nadleśnictwo też było zaniepokojone sytuacją, więc wysłali samolot gaśniczy - wyjaśnił. Służby nie mają również informacji, aby w pożarze były osoby poszkodowane.

Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów straży pożarnej. Ze względu na rozległy obszar, który został zajęty ogniem, a także trudny teren, nie wiadomo, jak długo może potrwać akcja gaśnicza.

Autor: est//ank