Tech

Ciężarówka w rowie, obok leżący mężczyzna. Chciał pomóc, usłyszał, że to zdarzenie "z wczoraj"

Ciężarówka w rowie, obok leżący mężczyzna. Chciał pomóc, usłyszał, że to zdarzenie

Kierowca jadący dolnośląskim odcinkiem drogi krajowej numer 35 zauważył leżącego w rowie tira. Obok ciężarówki leżał, przykryty śpiworem, mężczyzna. Reporter24 sprawę zgłosił na numer alarmowy 112. Tam miał usłyszeć, że policja i straż pożarna już jadą na miejsce. Po kilkudziesięciu minutach okazało się, że służby jednak nie dotrą, bo zdarzenie miało miejsce dzień wcześniej.

We wtorkowy poranek pan Remigiusz jechał drogą krajową numer 35 w kierunku Wrocławia. Gdy przejeżdżał przez teren gminy Marcinowice zauważył leżący w rowie samochód ciężarowy. Auto miało wybitą przednią szybę. - Jakaś osoba leżała przed pojazdem. Zatrzymaliśmy się i podeszliśmy bliżej. Okazało się, że leżący przed ciężarówką pan był przykryty śpiworem i smacznie spał. Obudziliśmy go, ale nie mówił po polsku - relacjonuje w rozmowie z .

Ciężarówka w rowie, obok śpiący mężczyznaKontakt24/ asiok2

Czekał kilkadziesiąt minut, bo służby miały być w drodze

"Z nieustalonych przyczyn zjechał do rowu"

O leżącą w rowie ciężarówkę zapytaliśmy policję. Magdalena Ząbek z policji Świdnicy potwierdza, że ciężarówka w rowie leży od poniedziałkowego poranka. - Mieliśmy zgłoszenie o zdarzeniu, do jakiego doszło na drodze krajowej 35. Kierowca pojazdu ciężarowego z nieustalonych przyczyn zjechał do rowu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, ale nie miał obrażeń i nie wymagał hospitalizacji - przekazuje Ząbek. I dodaje, że jeszcze w poniedziałek tira próbowano wyciągnąć z rowu. Jednak to się nie udało, a kolejna próba ma być podjęta we wtorek.

Google