Tech

Dziesiątki tysięcy nowych zakażeń. Jak rozwija się pandemia koronawirusa na świecie?

Dziesiątki tysięcy nowych zakażeń. Jak rozwija się pandemia koronawirusa na świecie?

Pandemia nie zwalnia

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 8:09
 • 8:05

  Osoby w młodym wieku zwykle lepiej znoszą zakażenie koronawirusem, ale kiedy już wymagają hospitalizacji, śmiertelność jest relatywnie duża. Sprzyjają jej jednak inne schorzenia, takie jak otyłość, cukrzyca czy nadciśnienie - zwracają uwagę specjaliści z Brigham and Women's Hospital (USA).

  - Zauważyliśmy wysoką częstość ciężkiego przebiegu choroby. Mimo że śmiertelność na poziomie 2,7 proc. jest niższa niż wśród starszych pacjentów, jest ona wysoka jak na młodych ludzi, którzy zwykle dobrze sobie radzą, jeśli są hospitalizowani z innych powodów - podkreśla dr Jonathan Cunningham, główny autor pracy opublikowanej w piśmie "JAMA Internal Medicine".


 • 7:57

  W ciągu ostatniej doby w Indiach wykryto 66 732 nowe infekcje koronawirusem i zmarło 816 zakażonych osób - wynika z opublikowanych w poniedziałek informacji ministerstwa zdrowia.

  Od początku pandemii w Indiach zdiagnozowano już 7,12 mln przypadków Covid-19, z czego 109 150 infekcje okazały się śmiertelne. Więcej zakażeń na świecie wykryto dotąd tylko w USA (7,9 mln).

 • 7:56

  W Stanach Zjednoczonych w ciągu minionej doby stwierdzono 50 965 zakażeń koronawirusem - podał w niedzielę wieczorem czasu lokalnego Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Zmarło 460 kolejnych osób.

  W sumie w USA od początku pandemii koronawirusem zakaziły się 7 760 593 osoby, a zmarło 214 765 osób.

 • 7:55
 • 7:34

  Zakaz świętowania Halloween wydały z powodu pandemii władze "miasteczka czarownic", jak nazywana jest Triora w Ligurii na północy Włoch. W dawnych wiekach odbywały się tam procesy czarownic i dlatego miejsce to przyciąga co roku tłumy.

 • 7:27

  W ciągu ostatniej doby w Brazylii zarejestrowano 12 345 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w niedzielę wieczorem czasu lokalnego brazylijskie ministerstwo zdrowia. Stwierdzono także 290 nowych przypadków śmiertelnych. To znaczny spadek liczby dobowego przyrostu zakażań. W ostatnich trzech dniach w Brazylii zgłaszano ok. 27 tys. nowych infekcji, wcześniej było ich ponad 40 tys. dziennie.

  Według oficjalnych danych od początku pandemii w Brazylii potwierdzono 5 094 982 przypadki zakażenia koronawirusem. Z powodu Covid-19 zmarło w tym kraju 150 488 osób. Szczególnie dramatyczna sytuacja panuje w trudno dostępnych rejonach rozległego kraju, takich jak Amazonia, w których pomoc medyczna jest często niedostępna.

  Pod względem liczby zgonów Brazylia zajmuje drugie miejsce na świecie - po Stanach Zjednoczonych. Natomiast pod względem liczby zakażeń jest trzecim najbardziej dotkniętym koronawirusem krajem na świecie, po Stanach Zjednoczonych i Indiach.

 • 7:23