Tech

Dziewczynki wjechały na rolkach na pasy. Jeden kierowca się zatrzymał, drugi prawie je zmiótł

Dziewczynki wjechały na rolkach na pasy. Jeden kierowca się zatrzymał, drugi prawie je zmiótł

Nagranie z płockiego autobusu. Dwie nastolatki na przejściu dla pieszych i kierowca auta, który najwyraźniej bardzo się spieszył. - Niestety, nasi kierowcy coraz częściej są świadkami podobnych zdarzeń - mówią pracownicy Komunikacji Miejskiej w Płocku. Sprawą zajmuje się już policja.

Spółka Komunikacja Miejska w Płocku opublikowała na jednym z portali społecznościowych nagranie z kamerki zamontowanej w autobusie.

Sytuacja na nagraniu wygląda tak: przed przejściem dla pieszych zatrzymały się dwie dziewczynki na rolkach. Kiedy przed "zebrą" stanął autobus, dzieci wjechały na jezdnię. Gdy znalazły się na środku omal nie wylądowały pod kołami drugiego auta.

Tym razem nikomu nic się nie stało, ale ta sytuacja mogła się skończyć tragicznie.

"Po obejrzeniu tego nagrania zaniemówiliśmy. Niestety, nasi kierowcy coraz częściej są świadkami podobnych zdarzeń. Dlatego mamy do Was prośbę, zachowajcie szczególną ostrożność przed pasami dla pieszych. Pokażcie ten filmik jak największej liczbie osób, może to uzmysłowi kierowcom jakie skutki może mieć chwila nieuwagi" - zaapelowała spółka.

Przewoźnik przekazał nagranie płockiej policji, która ustali dane kierowcy i będzie wyjaśniać okoliczności tej sytuacji. - To dość częste wykroczenie popełniane przez kierowców - powiedziała Portalowi Płock mł. asp. Marta Lewandowska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Płocku.