Tech

Ewakuowano 800 uczniów. Strażacy sprawdzali liceum na Targówku

Ewakuowano 800 uczniów. Strażacy sprawdzali liceum na Targówku

Strażacy dostali zgłoszenie o możliwej awarii rury z gazem w XIII Liceum Ogólnokształcącym imienia Leopolda Lisa-Kuli na Targówku. Wycieku nie wykryli. Na czas trwania akcji ewakuowano z budynku uczniów.

Bartosz Bajorek z zespołu prasowego stołecznej straży pożarnej przekazał, że interweniowali w liceum przy ulicy Oszmiańskiej 23/25.

- Dyrekcja zadzwoniła do nas z prośbą o sprawdzenie, czy doszło do awarii rury z gazem, ponieważ był wyczuwalny jego zapach - powiedział nam strażak.

Ewakuacja szkoły

- Wiemy, że zarządzono ewakuację 800 uczniów - przekazał. I dodał, że pojechali na miejsce, na Oszmiańską dotarło też pogotowie gazowe.

Na miejscu był również reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. - Pracują tu cztery zastępy straży pożarnej, oprócz pogotowia gazowego przyjechała też policja - przekazał około godziny 12.

Jak podał z kolei po godzinie 12 Michał Skrzypa ze straży pożarnej, zakończono ewakuację. Z kolei reporter tvnwarszawa.pl relacjonował chwilę później, że uczniowie zaczynają wracać do budynku. Dodał, że okoliczna ulica Oszmiańska została odblokowana.

Około godziny 12.30 strażacy podali, że wycofują swoje wozy. - Nie wykryto wycieku gazu. Kończymy swoje działania - przekazał Michał Skrzypa. I zaznaczył, że uczniowie mogą wracać do budynku przy Oszmiańskiej

Akcja strażaków na OszmiańskiejArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl