Tech

Karambol na autostradzie A2. Zderzyło się siedem pojazdów

Karambol na autostradzie A2. Zderzyło się siedem pojazdów

Potężne korki utworzyły się na poznańskim odcinku autostrady A2 w kierunku Warszawy. Po zderzeniu pięciu ciężarówek, busa i osobówki droga była zablokowana przez około pół godziny. Obecnie ruch odbywa się jedynym pasem. W wypadku ucierpiała jedna osoba.

Do zdarzenia doszło na poznańskim odcinku autostrady A2 między węzłem Luboń a węzłem Krzesiny około godziny 10. Zderzyło się tam sześć samochodów ciężarowych i auto osobowe. Jedna osoba została poszkodowana.

- Przyczyny wypadku nie są znane, natomiast decyzją straży pożarnej ruch w kierunku Warszawy został całkowicie wstrzymany. Na tę chwilę mamy informację o jednej osobie rannej, która została przetransportowana do szpitala - powiedział Krzysztof Golis, kierownik centrum zarządzania autostradą.

Ruch tylko jednym pasem

Oba pasy w kierunku Warszawy były całkowicie zablokowane przez około pół godziny. Nadal występują tam poważne utrudnienia.

- Ruch jest spowolniony, odbywa się tylko pasem lewym, pas prawy jest cały czas zablokowany. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać jeszcze około dwóch godzin - poinformowała Renata Rychlewska z biura prasowego Autostrady A2.

Na autostradzie utworzył się spory korek, który ciągnie się do kolejnego węzła - Poznań-Komorniki.