Tech

Kolejne koncerny wycofują się z targów telekomunikacyjnych

Kolejne koncerny wycofują się z targów telekomunikacyjnych

Sony i Amazon to kolejne po szwedzkim Ericssonie, koreańskim LG Electronics i amerykańskiej Nvidii duże firmy technologiczne, które postanowiły wycofać się z udziału w imprezie Mobile World Congress (MWC), która odbędzie się w Barcelonie 24-27 lutego. Koncerny argumentują swoją decyzję obawami związanymi z epidemią koronawirusa.

"W związku z doniesieniami o rozprzestrzenianiu się wirusa i rosnącymi obawami z tym związanymi, postanowiliśmy wycofać się z wystawiania naszych produktów podczas MWC i z udziału w kongresie" - napisał w niedzielę w swoim oświadczeniu Amazon.

Firma planowała przedstawić na targach przede wszystkim swoją platformę sieciową Amazon Web Services, oferującą usługi chmurowe; Amazon miał też być gospodarzem całodniowej konferencji podczas pierwszego dnia targów.

W ślady Amazona poszedł także japoński koncern Sony, który uznał, że po "przeanalizowaniu rozwoju sytuacji" w sprawie koronawirusa, postanowił nie przyjeżdżać do Barcelony.

Specjalne środki ostrożności

Tymczasem stowarzyszenie GSMA, które jest organizatorem wydarzenia, zapewnia, że impreza odbędzie się zgodnie z planem. Zapowiada też zwiększenie środków bezpieczeństwa.

Organizatorzy zapewniają, że chociaż z imprezy wycofali się poważni wystawcy, to nadal 2800 firm wciąż planuje przyjazd do Barcelony.

W tegorocznych targach MWC 2020 miało wziąć udział najwięcej firm z Chin w dotychczasowej historii tej imprezy i nadal większość z nich, w tym Huawei, potwierdza swój udział. Dodatkowo takie firmy jak m.in. Huawei i ZTE zapewniają, że ich chińscy pracownicy przez imprezą przejdą kwarantannę, żeby potwierdzić, że są zdrowi.

Jak podaje Reuters, wirus 2019-nCoV zabił już w Chinach kontynentalnych ponad 900 osób (to więcej ofiar niż pociągnął za sobą SARS), zakażenie wykryto jak dotąd u ponad 37 tys. osób. Wirus przedostał się do przynajmniej 27 krajów.

Z powodu koronawirusa odwołano ponad 20 imprez handlowych i technologicznych w Chinach i na świecie.