Tech

Komisariat w Sulejówku pod kwarantanną. "Funkcjonariusz miał kontakt z zakażonym"

Komisariat w Sulejówku pod kwarantanną.

- Funkcjonariusz poinformował przełożonych, że miał bezpośredni kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Zdecydowaliśmy o całkowitym zamknięciu komendy policji w Sulejówku - tłumaczy Marcin Zagórski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

Jak przekazał dalej rzecznik mińskiej policji, informacja o funkcjonariuszu, który miał kontakt z zakażonym, dotarła do komendy w niedzielę. Nie podał jednak dokładnych okoliczności, w jakich policjant spotkał się z chorym.

24 osoby miały kontakt z policjantem

- Komisariat w Sulejówku jest niewielki, ale ze względów bezpieczeństwa zdecydowaliśmy o jego całkowitym zamknięciu. Został poddany dezynfekcji - zaznaczył rzecznik. - Wyłączonych z pracy zostało 22 funkcjonariuszy i dwóch pracowników komendy. Zostali odizolowani, teraz czekamy na wyniki ich badań na obecność koronawirusa. Wszystko powinno się wyjaśnić w ciągu kilku dni - mówi dalej Zagórski.

Wcześniej komenda w Mińsku Mazowieckim podała komunikat, w którym zapewniła, że mieszkańcy Sulejówka nie zostaną bez pomocy.

"Stosujemy odpowiednie procedury. Mieszkańców Sulejówka informujemy, że wszelką pomoc uzyskają dzwoniąc do oficera dyżurnego mińskiej komendy pod nr tel. 25 759 72 00. Jednocześnie zapewniamy, że ciągłość służby jest utrzymana, a nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwają funkcjonariusze z komendy powiatowej policji w Mińsku Mazowiecki i oddziału prewencji policji w Warszawie" - czytamy na oficjalnej stronie komendy.